В Обухівському районі маркували дорогу до туристичної пам'ятки

В Обухівському районі маркували дорогу до туристичної пам'ятки
15:43 03.12.2021
В Обухівському районі маркували дорогу до туристичної пам'ятки

У селі Пустовіти неподалік Миронівки Обухівського району є млин, який по праву можна назвати "голландським".

За словами адміністратора групи "Туризм на Київщині" Leonid Shcherbynko:

По-перше, він сконструйований за голландським зразком – має форму конуса з округлою вежею.

По-друге, його побудував українець Кузьма Дрига, який кілька років працював мельником в Голландії, передають Хроніки Обухова.

Довідково:

  • Щоб побудувати "голландський" млин в рідному селі Кузьмі довелося відвідати ще й Францію – там він два роки працював і навчався ремеслу. В результаті у 1902 році в Пустовітах з'явився один з найкращих на той час вітряних млинів. Далі історія розвивалася за типовим для тієї епохи сценарієм. У 20-х роках сім'ю розкуркулили і заслали до Сибіру, ​​а млин колективізували. Але сама будівля пережила і революцію, і війну, і природні лиха.
  • Нове життя млин отримав вже у 2017 році: за його реставрацію серйозно взялися меценати. Будівлю вдалося зберегти практично в первісному виді, замінити треба було лише лопаті і кілька механізмів. В іншому ж все залишилося таким, яким було на початку ХХ століття. Наприклад, жорна, які Кузьма Дрига привіз із самої Франції, можна побачити і зараз.

Тепер це не тільки промисловий, але й туристичний об'єкт. Сюди приїжджають, щоб побачити автентичний процес виготовлення борошна. А ще – зробити красиві фото на тлі "голландця".

Тут турист має можливість дізнатися неймовірну історію його будівництва, дослідити весь механізм його роботи, а також продегустувати запашну випічку з борошна виготовленого автентичним способом. зауважив автор.

Крім того, з метою популяризації туристичних локацій Миронівщини днями було встановлено інформаційні вказівники до вітряка Кузьми Дриги, який є унікальною пам'яткою архітектури і знаходиться в селі Пустовіти Київської області.

Про це повідомила Інна Савсюк.

Дякую за фінансову підтримку та активну позицію у збереженні пам'ятки ТОВ "Пустовіти" та агрокорпорації "Успіх", додала вона.