Пошук

В Обухівському районі можуть розмістити канадські винищувачі CF-18

В Обухівському районі можуть розмістити канадські винищувачі CF-18

Новопризначена міністр національної оборони Канади Аніта Ананд на фоні зростання ймовірності нової російської загрози розглядає можливість посилення канадської військової місії в Україні.

Про це пише depo.ua, передають Хроніки Обухова.

Зокрема, за даними видання, вирішується питання про направлення в Україну кількох сотень канадських військовослужбовців, направлення бойового корабля ВМС Канади до Чорного моря, а також перекидання з Румунії до України канадських винищувачів CF-18.

При цьому іноземні військові літаки на бойовому чергуванні в Україні – практика нова. В даному випадку мова йде про чотири (за іншими даними – шість) канадських винищувачів CF-18, задіяних зараз для місії "повітряної поліції" НАТО, йдеться у повідомленні.

Довідково

  • CF-18 Hornet (повна назва – McDonnell Douglas CF-18 Hornet) – це багатоцільовий винищувач Королівських військово-повітряних сил Канади, розроблений на базі американського винищувача-бомбардувальника F/A-18 Hornet.
  • Цікаво, що Канада є єдиним оператором цих літаків. Більше того, їх у 1980-х роках розробили спеціально для неї в рамках програми модернізації бойової авіації країни New Fighter Aircraft.

Сьогодні в Україні є сім діючих військових авіабаз, які обслуговують літаки такого типу (реактивну бойову авіацію).

Один з них знаходиться у місті Васильків Обухівського району. Там базується 40-ва бригада тактичної авіації (літаки МіГ-29 і L-39).

Читайте також: