Пошук

В Обухівському районі з'явився ще один туристичний маршрут

В Обухівському районі з'явився ще один туристичний маршрут

В Обухівському районі створили пізнавальний екскурсійний маршрут вихідного дня з історичними локаціями по легендарним спорудам та неймовірно мальовничими краєвидами.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на "Коментарі".

Туристичний маршрут має п’ять зупинок.

  • Розпочинається подорож із Богуслава. Місто розташоване за 120 кілометрів від центру Києва. Тут можна поринути в атмосферу мальовничої місцевості та старовинної архітектури. Легендарне місто Богуслав має багату історію. Цей населений пункт був заснований у 1032 році князем Ярославом Мудрим. У Музеї історії Богуславщини налічується понад шість тисяч експонатів. Такою кількістю предметів від епохи неоліту до наших днів може пишатися не кожен краєзнавчий заклад. У музеї можна буквально доторкнутися до історії тих часів.
  • Друга зупинка туристичного маршруту за двісті метрів від музею Богуславського краю у Кам’яниці. Це Музей народних промислів, розташований у найстарішій споруді Богуслава. Будівля Кам'яниці була зведена у 1726 році. Її будували для єврейської громади Богуслава. Тут працювала єврейська початкова школа — хедер. Потім у будівлі створили клуб для глухонімих, згодом — в'язницю гестапо, а потім — музей комсомольської слави. Зараз в Кам'яниці знаходиться Музей народних промислів.
  • Третя зупинка — Меморіальний музей-садиба Івана Сошенка за 850 метрів. Заклад створили у батьківській хаті митця. Тут відомий діяч культури народився та провів юнацькі роки. Експозиція про його життя розміщена в трьох кімнатах. Одна з них демонструє матеріали про дитячі та юнацькі роки митця. Друга — навчання художника в Академії мистецтв протягом 1832-1838 років. Експозиція у третій кімнаті розповідає про зустріч Сошенка з Тарасом Шевченко та роботу митця вчителем малювання.
  • Четверта зупинка екскурсійного туру за чотириста метрів від садиби Сошенка у Свято-Троїцькій церкві. Храм збудували за кошти графині Олександри Браницької в XIX столітті. Церква в стилі пізнього класицизму є пам'ятником архітектури національного значення. В храмі зберігаються три унікальні ікони — Пресвятої Богородиці "Достойно єсть Мілующая", святого великомученика і цілителя Пантелеймона та Казанської Божої Матері, що самовідновилася.
  • Кінцева зупинка на маршруті за кілометр від Свято-Троїцької церкви — Музей-садиба Марко Вовчок. Це єдиний в Україні музей письменниці. Його створили у хаті Марії Вілінської — таке справжнє ім’я письменниці Марко Вовчок. Тут вона мешкала з 1885 по 1886 рік. У п'ятьох кімнатах музею розміщені родинні фото, листи, зібрання документів, чорнетки, книги, одяг та інші речі Марко Вовчок.
Читайте також: