Церква, коронавірус і маркетинг: в обухівському "Велмарті" продаватимуть вже освячені паски

Церква, коронавірус і маркетинг: в обухівському "Велмарті" продаватимуть вже освячені паски
16:03 12.04.2020
Церква, коронавірус і маркетинг: в обухівському "Велмарті" продаватимуть вже освячені паски

З наступного тижня в обухівському супермаркеті "Велмарт" продаватимуться вже освячені священниками ПЦУ паски. Крім того, не зважаючи на напівпрохання-напівпогрозу т.в.о. голови Київської облдержадміністрації Василя Володіна, котрий закликав сидіти вдома, керівництво частини обухівських церков має свою точку зору на правильну під час карантину поведінку.

Свідченням цього є офіційні заяви одного зі священників ПЦУ в Обухові, Костянтина Мадзяновського, котрий у досить прямій формі закликає до ігнору правил поводження під час карантину.

Власне кажучи, за його словами "церква буде притримуватися правил карантину", але при цьому умудрятиметься здійснювати служби тощо. Іншими словами, лейтмотив простий - у нас все під контролем.

- Отже, враховуючи всі узгоджені рекомендації Церкви та влади, оголошуємо такий порядок, умови та спосіб проведення святкових богослужінь в м. Обухів та Обухівського р-ну в умовах карантину:

  • церкви м. Обухів та інших міст та сіл району будуть відчинені для приватного відвідування, але під час проведення богослужінь можуть бути присутніми ОДНОЧАСНО лише 10 чоловік.
  • в м. Обухів буде організовано контроль (спільно з місцевою владою) за дотриманням умов карантину під час богослужінь, а саме: недопущення скупчень вірян, прохід в середину храму лише визначеній кількості людей тощо. Віряни, по кілька чоловік зможуть заходити до церкви для свячення пасок та ін. релігійних потреб з дотриманням соціальної відстані, - розповів він.

- Враховуючи обмеження карантину, для тих, хто не зможе бути присутнім у храмі на Пасху, повідомляємо: ПОЧИНАЮЧИ З СЕРЕДИ НАСТУПНОГО (СТРАСНОГО) ТИЖНЯ У ПРОДУКТОВОМУ ГІПЕРМАРКЕТІ "ВЕЛМАРТ" М. ОБУХІВ ВСІ ПАСКИ У ХЛІБНОМУ ВІДДІЛІ ВЖЕ БУДУТЬ ОСВЯЧЕНІ СВЯЩЕНИКОМ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ М. ОБУХІВ (згідно рекомендацій кабміну та Синоду Церкви). Чекаємо на співпрацю з іншими пекарнями та магазинами Обухівщини, - додав він.

Нагадаємо, що:

  • Два тижні тому Архієпископ Обухівський і вікарій Київської єпарїії РПЦ (в Україні - "УПЦ МП") Іона Черепанов освятив в Обухові купола і хрести на новій церкві. Кілька днів тому він повідомив про те, що захворів на коронавірус. На відео, котре було відзняте під час освячення присутні позбавлені масок. Втім, для пана Мадзяновського цього мало.
  • Київська обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендує органам місцевого самоврядування області обмежити пересування і перебування людей у громадських місцях 11-13 квітня та 18-21 квітня в той час, як Київ запровадив примусовий карантин на підприємствах і в установах, де є спалахи коронавірусу. Про це повідомляє прес-служба Київської обласної державної адміністрації. Втім, для пана Мадзяновського це не обов'язково.
  • У неділю помер насельник Києво-Печерської Лаври, в якій перед цим було зафіксовано спалах коронавірусної хвороби COVID-19. Втім, для пана Мадзяновського це не показово.
  • У МОЗ наголосили, якщо громадяни будуть дотримуватись карантинних обмежень та залишатимуться вдома, в тому числі і на Великодні свята, не підуть до церкви чи в гості, Україні вдасться суттєво стримати поширення коронавірусної хвороби. Втім, для пана Мадзяновського це лише чиЇсь слова.