В Україні обговорють можливість запровадження "рибацького квитка"

В Україні обговорють можливість запровадження "рибацького квитка"
10:54 14.03.2023
10 березня відбувся круглий стіл щодо обговорення експериментального проекту з видачі рибальського квитка. Захід пройшов за головуванням профільного заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головня.

Про це розповів т. в. о. Голови Державного агенства меліорації та рибного господарства Ігор Клименок, передають Хроніки Обухова.

Під час зустрічі представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного агентство меліорації та рибного господарства України та науковці спільно з громадськістю окреслили основні принципи і напрямки розвитку рекреаційного рибальства, йдеться у повідомленні.

Коротко по суті експериментального проекту:

  • добову норму вилову для кожного громадянина в розмірі 3 кг водних біоресурсів не скасовують. Квиток дає можливість виловити більше, ніж ці 3 кг, але при цьому не ставати порушником.
  • квиток буде видаватися на риболовлю на визначеній водоймі і в зазначений день (або кілька днів).
  • кошти, отримані від продажу квитків на рибальство на кожній водоймі, будуть направлятися на зариблення, підтримку функціонування ІТ системи, а також надходити до місцевих бюджетів як податок за спеціальне використання. Тобто, чим більше вилов на водоймі – тим більше буде і зариблення, і надходження до місцевих бюджетів.
  • квиток буде видаватися в електронному вигляді через спеціально створену систему. Це дозволить уникнути зловживань. Обслуговувати систему буде державне підприємство.

Профільні громадські організації, рибалки-любителі та рибалки-спортсмени взяли активну участь в обговоренні проекту.

Агентство отримало низку рекомендацій, які обов’язково будуть взяті на опрацювання.