Пошук

В Україні затверджено нові обмежувачі швидкості руху на дорогах

В Україні затверджено нові обмежувачі швидкості руху на дорогах

Вперше в Україні розроблений стандарт на заходи та засоби для заспокоєння дорожнього руху.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на Укравтодор.

Відтепер окрім «лежачих поліцейських» пригальмовувати водіїв будуть

  • острівці безпеки,
  • бордюрні розширення,
  • чокери та
  • розділювальні смуги.

Укравтодор розробив та подав пропозиції змінити перелік стандартних засобів, які використовуються на дорозі для заспокоєння руху. Вперше в історії України ці зміни внесені і з 1 листопада набудуть чинності.

Чому це важливо?

  • Вимоги нового стандарту закладають комплексний підхід до створення системи безпечних умов руху дорогами та вулицями.
  • Засоби заспокоєння руху встановлюються не тільки для зменшення швидкості, а головним чином для рівномірності транспортних потоків. Особлива увага до ділянок, де автомобільні потоки конфліктують з пішохідними та велосипедними.
  • Неправильний вибір швидкості, а частіше її перевищення, призводить до зростання травматизму на дорогах. Засоби заспокоєння руху є ефективним доповненням до обмежень швидкості.

Що таке засоби заспокоєння руху?

Дотепер існував лише один засіб заспокоєння руху – так званий «лежачий поліцейський». Всі інші усталені світові практики інженери-проєктанти застосовували лише на власний страх та ризик.

Змінені стандарти дозволять встановлювати розділювальні острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери та острівці безпеки. Вони проєктуються під час ремонту або модернізації існуючих доріг та вулиць, а також під час будівництва та реконструкції. Завдяки комплексному підходу водій підтримує постійну безпечну швидкість, а не змінюють її, повсякчас розганяючись та гальмуючи.

Основою створення стандарту стала концепція VisionZero.

Читайте також:

Ми в соціальних мережах: