В Україні знову підвищуватимуть пенсії: кого це торкнеться
18:00 02.05.2023
В Україні знову підвищуватимуть пенсії: кого це торкнеться
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Влітку проведуть чергову індексацію пенсій. Підвищені виплати мають отримати пенсіонери, що працюють, працівники органів місцевого самоврядування, держслужбовці та науковці.

Про це “Хронікам Обухова” повідомляє видання “Соцпортал”.

Зазначається, що ПФУ планує перегляд щомісячних виплат у червні.

Окрім цього, для працюючих пенсіонерів передбачена доплата за три місяці. Мова йде про виплати, які пенсіонери мали б отримати після квітневої індексації. Тобто, ці гроші люди отримають заднім числом.

За словами Олени Охріменко - директорки Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України, затримка пенсій пов’язана із порядком звітності ПФУ. Бо інформація за перший квартал 2023 року надійде до органів Пенсійного фонду тільки в другій половині травня.

У 2023 році запланована велика індексація пенсій. Переглянути виплати мають намір і тим громадянам, яким ті були встановлені ще за часів СРСР і відтоді не особливо зросли, - додають журналісти.

Таким чином у липні частині пенсіонерів мають збільшити пенсії на 19,7%. Проте сума підвищення вираховується індивідуально.