Пошук

Васильківський "Пласт" розповів про успіхи та проблеми

Васильківський "Пласт" розповів про успіхи та проблеми

В Україні з 1 січня набрали чинності положення Закону України «Про основи національного спротиву», ухваленого в липні минулого року. Одне із завдань руху опору, визначеного Законом, — військово-патріотичне виховання громадян України.

АрміяInform поспілкувалася про національний спротив, досвід роботи «Пласту» в конкретній територіальній громаді та військово-патріотичне виховання молоді зі станичним (головою) осередку «Пласт — Васильків» в Обухівському районі Київської області, Артемом Щербаківським, передають Хроніки Обухова.

У станиці Васильків (осередок «Пласту» у Васильківській ОТГ) маємо вісім дорослих членів, з яких нині виховниками (вихователями дітей та юнацтва. — Ред.) є три особи й ще одна планує стати виховником.

Є два гуртки юнацтва (11–17 років. — Ред.), загально 13 хлопців. Та два рої новацтва (діти від 6 до 10 років. — Ред.) — 12 дівчат та 15 хлопців.

Робота з дітьми ведеться системно та постійно. Відвідуємо табори й акції, влаштовуємо свої, розповів він.

Читайте також:

Разом з тим, за його словами, основною проблемою залишається нестача виховників, бо хоч «Пласт» і є найбільшою молодіжною організацією в Україні, але 10 тисяч замало для фундаментальних змін.

Наприклад, у Львові до «Пласту» черга з 2000 дітей, у Києві — 1500, навіть у Василькові зараз вже є черга приблизно з 30 діток, яких ми фізично не можемо долучити, оскільки не вистачає виховників, людей які з ними займатимуться, зауважив він.

У пластовій методиці ідеально, коли один виховник веде один гурток / рій чисельністю 8–10 дітей. У такому разі досягається найбільша ефективність роботи.

Також відсутність виховників гальмує нас у створені юнацьких куренів і новацьких гнізд, які в рази посилюють розвиток дітей. Сподіваюся, що Закон допоможе більш мотивовано агітувати людей ставати виховниками та у разі можливості допомагати фінансово, додав він.