Важливість ультразвукового дослідження під час вагітності
19:43 11.03.2023
Реклама
У сучасній медичній практиці регулярне ультразвукові обстеження є важливою частиною ведення вагітності. Цей повністю безпечний (і для жінки, і для майбутнього малюка) та безболісний метод діагностики допомагає отримати максимум інформації про стан та розвиток майбутньої дитини на будь-якому строку вагітності.

У мережі клінік та лабораторій INVIVO доступне стандартне УЗД та оцінка серцебиття майбутньої дитини. Наші досвідчені гінекологи та лікарі з УЗД-діагностики завжди раді стати вашими супутниками на шляху комфортної вагітності.

Чому важливо робити УЗД під час вагітності

1. Виявлення можливих вад розвитку: УЗД скринінг може виявити небезпечні для життя дитини вади розвитку, такі як відкриті дефекти спинного мозку, або вади серця. Отримання цієї інформації дає лікарям змогу скласти подальший прогноз ведення вагітності.

2. Оцінка розвитку майбутньої дитини: під час дослідження лікар оцінює фізичні параметри дитини (орієнтовна вага, довжина окремих частин тіла, наявність фізичних вад розвитку). Такий формат обстеження дає змогу оцінити, чи відбувається розвиток згідно з нормами строку гестації.

3. Психологічний комфорт батьків: УЗД скринінг дозволяє батькам бачити свою майбутню дитину та дізнатися її стать та контролювати розвиток. Це важливий компонент формування особливого зв’язку між малюком та батьками.

Як часто проводяться обстеження

Вагітні пацієнтки проходять ультразвукове обстеження у наступному форматі:

 • Первинне УЗД під час діагностики вагітності;
 • Первинний скринінг на 12-14 тижнях;
 • Скринінг другого триместру між 24 та 26 тижнями;
 • Кінцевий скринінг на 30-32 тижні вагітності для оцінки положення плода, вибору підходу до пологів, виявлення можливих ризиків (наприклад, обвиття пуповиною).

Це стандартний графік УЗД-обстежень для жінок з «одноплідною нормальною вагітністю». Індивідуальний графік обстежень показаний при наступних станах:

 • Вагітність після протоколу ЕКЗ;
 • Багатоплідна вагітність;
 • Захворювання жінки, які можуть вплинути на розвиток майбутнього малюка (цукровий діабет, патології нирок, аномалії матки тощо);
 • Діагностовані патології розвитку дитини, які потребують окремого спостереження.

Що можна побачити під час ультразвукового скринінгу

Лікар досліджує наступні показники:

Стан плаценти

Під час вагітності положення плаценти в матці життєво важливе для здоров’я майбутньої дитини та матері. Дослідження дозволяє визначити такі ускладнення, як:

· Передлежання плаценти – стан, коли плацента лежить надзвичайно низько в матці, поруч із шийкою матки або закриває її. Таке положення плаценти може призвести до масованої кровотечі під час пологів, тому пацієнтка з передлежанням плаценти виконується кесарський розтин.

· Прирощення плаценти – це стан, при якому кровоносні судини та інші частини плаценти вростають занадто глибоко в стінку матки. При прирощенні плаценти частина або вся плацента залишається міцно прикріпленою до стінок матки, що є загрозою для життя матері.

Положення малюка

Перед пологами лікарю важливо мати інформацію про положення дитини (тазове, поперечне, головне), оскільки це може вплинути на спосіб проведення пологів.

Кількість амніотичної рідини

Контроль цього показника є важливим маркером стану майбутнього малюка та впливає на вибір тактики ведення вагітності.

Переваги INVIVO

 • Сучасний діагностичний центр, обладнаний усім необхідним для перинатальної діагностики
 • Зручні програми комплексного скринінгу
 • Комфортне ведення вагітності у досвідчених лікарів
 • Індивідуальний підхід до кожної майбутньої мами
 • Доступні ціни на обстеження

На закінчення

Чекаємо вас у мережі клінік та лабораторій INVIVO. На сайті invivo.ua вказано повну інформацію про обстеження, актуальні акції та ціни. Запис на діагностику за номером 0800 210 777.

INVIVO. Щодня піклуємось про здоров'я українців.