Пошук

Вчений назвав винних у нашесті метеликів: вважає його катастрофою

Вчений назвав винних у нашесті метеликів: вважає його катастрофою

Міріади картатих метеликів атакують наш зір і як все неочікуване породжують дещо меншу кількість домислів.

По суті ж, є дві, більш чи менш однозначні відповіді на питання : хто це? і наскільки вони небезпечні?

- Розміри цьогорічного спалаху чисельності сонцевика рудого, схоже, гігантські, і пов’язані з монокультурою соняшника у степовій зоні і наступною міграцією на північ. Зупинити будякового сонцевика цьогоріч уже нереально», – пояснив член-кореспондент НАН України, завідувач відділу ентомології Інституту зоології НАН України, професор Віталій Корнєєв.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Вчений називає це явище катастрофою і пов’язує його з діяльністю агрохолдингів, які роками виснажують площі монокультурами соняшника без сівозмін і знищують природні резервації комах-паразитів, які стримували розвиток метеликів.

За інформацією BBC в Україні вони відкладають яйця, гусінь росте і заляльковується, після чого вже протягом місяця лялечки лускаються, з них виростають нові метелики.

- Як правило, метелики відкладають яйця групами і неодночасно. Тому нове покоління з'являються поступово і не так масово. Проте цього року, як і впродовж кількох попередніх, через коротку весну метелики відклали яйця майже одночасно, в перший вдалий за погодними умовами день. Як наслідок, всі нові метелики з'явилися так само одночасно - після першого ж літнього дощу, - зауважив автор.

Втім, за словами відомого еколога Олексія Василюка нічого небезпечного не сталося.

- Це не знак кінця світу, війни або ще чогось! Це не диво природи і не форсмажор. Це щорічна міграція Сонцевика будякового. Весняне поколіня метеликів прилетіло з Африки. Розмножаться і їхні діти полетять назад, - пояснив він.

Нагадаємо, в Обухові і селах району помічена величезна кількість раніше маловідомого вида метелика.

За свідченням мешканців міста і району метелики роду Vanessa cardui (сонцевик будяковий) буквально окупували площі, поля і гаї краю.

Ця ж ситуація спостерігається в інших регіонах країни.

Підписуйтеся на канал "ОБУХІВСЬКА ТЕЛЕГРАМА" в месенджері Telegram

Читайте також:
Обухів переживає навалу африканських метеликів: мігрують через Україну