Пошук

Від чого залежить розмір пенсій?

Від чого залежить розмір пенсій?
PR Публікація розміщена на правах реклами

Пенсіонери - це особи, громадяни, які систематично отримують грошову допомогу від рідної держави. На жаль, станом на сьогодні розмір пенсії не однаковий у всіх категорій українського населення. Від чого залежить розмір пенсії в Україні станом на сьогодні?

  • Стаж
  • Розмір доходу.

Перший і надзвичайно вагомий чинник - це стаж працівника. Чим більше людина працювала офіційно, тим більший дохід може отримувати, але, має значення не тільки це.

Інша, не менш вагома ознака, це розмір заробітної плати, який отримувала людина. Тобто, чим вищі нарахування у працюючої особи, тим вища буде пенсія.

Але і тут є свої нюанси. Буває так, що людина все життя працювала і отримувала приблизно однаковий дохід, з огляду на інфляцію. А є такі люди, які змінювали вид роботи чи посади, в результаті чого і кардинально змінився дохід. Саме при нарахуванні пенсії можна обрати будь - які 5 років, які приносили найбільший дохід і розмір пенсії, відповідно, буде вищим.

Який має бути стаж, щоб вийти на пенсію сьогодні?

Вихід на пенсію сьогодні

Пенсійна реформа зазнає змін постійно. І від цього змінюється вік, коли людина може піти на заслужений відпочинок. Нині, для громадян України, які досягли 60-річного віку є можливість виходу на пенсію, але за умови, що ця людина має загального стажу не менше 28 років. Як бути тим громадянам, які на момент досягнення 60 років не мають такої кількості відпрацьованих років, а мають від 18 до 28 років?

Для таких громадян отримання пенсії передбачено після того, як людина досягне 63 років. А є і такі громадяни, які мають стаж менше 18 років - для них передбачено державне пенсійне фінансування тільки тоді, коли їм виповнилося 65 років.

Пільгові категорії пенсіонерів

Є громадяни України, що відносяться до пільгових категорій. Серед таких є декілька:

  • пенсія інвалідам;
  • сім'ї, які втратили годувальника;
  • громадяни, які отримують пенсію по вислузі років;

Пенсія по інвалідності може призначатися в процесі всього життя. Розмір її залежить від того яку групу інвалідності має особа.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається для осіб, які втратили працездатність або для непрацездатних членів сім’ї, яких утримував годувальник.

Пенсія по вислузі років призначається громадянам, тривалий час працювали на певній посаді. Для отримання пенсії по вислузі має бути підтвердження стажу за спеціальністю в певній сфері.

І наостанок: не всі категорії громадян мають право на пенсію по вислузі років!

Читайте також: