Пошук

Відмовляють у другій дозі щеплення: що робити

У соцмережах ширяться чутки, що не всім, хто вакцинувався першою дозою вакцини від коронавірусу, вистачить другої.

Вакцина від Covid-19 в Україні розподіляється так, щоб друга доза була гарантована тим, хто щепився першою, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Главком.

Тому якщо вам все ж відмовляють у другій дозі щеплення - треба звертатися до Міністерства охорони здоров'я.

Якщо людині відмовляють у проведенні другого щеплення, я б радив звертатися на «гарячу» телефонну лінію Міністерства охорони здоров'я, - пояснив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузин.

Він також прокоментував інформацію про нібито дефіцит препаратів для вакцинації в Україні. І підкреслив, що проблема насправді в неоперативному розподілі вакцини.

Ми зараз не бачимо проблем з поставками саме другої вакцини. Найбільша проблема, яка зараз виникає, - це повільний розподіл вакцин з обласних складів на районний рівень. Якщо людина отримала вакцинацію в пункті щеплення, то, незважаючи на те, що вакцина була розподілена на рівень області, вона може потрапити на пункт щеплення через три-чотири дні, - говорить Кузин.

Посадовець зазначив, що на даний момент МОЗ «в ручному режимі» проводить спілкування з керівниками департаментів охорони здоров'я в областях.

Читайте також: