Пошук

Вийшло нове підліткове фентезі: у ньому описана Обухівщина

Вийшло нове підліткове фентезі: у ньому описана Обухівщина

Дитяча письменниця Анна Багряна написала книгу в жанрі сучасного українського підліткового фентезі «Вітрова гора». У творі авторка описує найзагадковіші місця Обухівщини.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на видання "Волинські Новини".

Це перша книга письменниці у жанрі фентезі. Презентувала її авторка на літературній сцені фестивалю «Бандерштат», який проходив минулими вихідними під Луцьком.

Я вирішила спробувати себе в жанрі фентезі, саме українського фентезі, тому що мені хотілося показати, що в нас, у нашій міфології, теж є цікаві персонажі, варті того, щоб про них написати і нагадати, в тому числі молодим читачам. Було дуже багато передумов написання цього твору. Я дуже люблю мандрувати, влітку живу в Україні (решту часу авторка мешкає у столиці Болгарії Софії, – ред.) і цей час стараюся на максимум використати для подорожей, зустрічей із читачами – це різні фестивалі, творчі зустрічі і так далі. У мене є улюблені місця в Україні. Я сама з Київщини, з Фастівського району. Тут я описую мої улюблені місця: Обухівщину, Трипілля, Витачів і Халеп’я. Раджу туди обов’язково поїхати. Там з вами відбудуться дива, які відбулися зі мною протягом написання цього твору і які продовжують відбуватися зараз. Я думаю, що ті стихії природи, які я накликала у свій твір, далі супроводжуватимуть мій текст, хоч він і продовжує жити окремим життям як книжка, – розповіла Анна Багряна.

На її думку, українська міфологія варта того, щоб про неї писали, щоб її використовували у своїх творах письменники. Вона наголосила, що сама вірить у те, що ми можемо домовитися з вітром, вогнем чи іншими стихіями та досягти гармонії.

Ми маємо свою давню культуру, своїх міфологічних персонажів… Фентезі – той жанр, де автор може максимально включати свої фантазії, і йому за це нічого не буде, адже це не історичний роман. На жаль, тут, у мене, присутнє не лише фентезі, а й епізоди, пов’язані з трагічними сторінками історії України – колективізацією, наприклад.

Анна Багряна поділилася, що в її планах – продовжувати писати про слов'янську міфологію, зокрема про інші, крім вітру, стихії. Вона вже написала свій другий роман у жанрі фентезі й подала його на конкурс «Коронація слова».

Я надихаюся. Поки я в Україні, то не маю часу писати. Тільки постійно катаюся по різних фестивалях, але надихаюся. Поки мандрую, збираю матеріал для наступних творів. Уже маю кілька ідей, – сказала вона.

Як відзначила письменниця, писати для дітей – дуже відповідальна справа. Тому один із перших читачів її книги – 15-річна племінниця.

Ми пишемо зі свого дитячого чи підліткового досвіду. А діти зараз інші, вони енергійніші, більше знають, ніж ми в їхньому віці. Знаю, що діти не люблять довгих описів, їм потрібна дія, потрібен гострий сюжет, треба, аби цей сюжет, герої були максимально зрозумілі їм.

Читайте також: