Пошук

Вимірювання опору ізоляції електричної мережі: особливості послуги

Вимірювання опору ізоляції електричної мережі: особливості послуги
PR Публікація розміщена на правах реклами

Стан електричної ізоляції безпосередньо впливає на обсяги втрати електричного струму, які можуть бути пов’язані з ймовірністю витоку з електросистеми. Це може відбутися у місцях, де порушена або неякісна ізоляція. Крім того, проблеми з електроізоляцією впливають на безпеку використання та роботи електричних систем для людини, а також тривалість безаварійного періоду.

Тому замір опору ізоляції електромережі є дуже актуальною процедурою, яку потрібно замовляти у спеціальних сертифікованих виконавців. Проведення вимірювання дозволяє запобігти виникненню короткого замикання, розвитку пожежі та інших катастрофічних наслідків.

Які документи регламентують проведення заміру опору електроізоляції?

Навіть у нормальних умовах, електрична ізоляція може поступово втратити власні первинні властивості. Окрім старіння устаткування, існує ризик виникнення механічного пошкодження, негативного впливу рідини та вологи, перегрівання та інших небезпечних факторів. Тільки систематичне проведення профілактичного огляду електричної системи та вимірювання опору ізоляції електромережі дозволить запобігти виникненню пожежі.

Правила пожежної безпеки в нашій країні регламентують систематичне проведення відповідних профілактичних перевірок, особливо у приміщеннях, для яких характерно підвищений рівень небезпеки, висока вологість або температура повітря. Підприємства, в яких переважає хімічно активне середовище, також обов’язково повинні проводити відповідний замір мінімум один раз на 12 місяців. В інших випадках процедура виконується один раз на 24 місяці.

Кому потрібно пройти замір опору ізоляції електромережі?

Проводити відповідні роботи можуть виключно фахівці, які мають доступ та дозвіл на виконання вимірювальних робіт. Замовити послугу потрібно обов’язково, якщо:

  • очікується прибуття на підприємство представників державних органів та структур;

  • державна перевірка виявила проблеми, які потрібно розв’язати;

  • існує необхідність провести оцінку виконаних раніше електромонтажних робіт;

  • потрібно якомога швидко визначити реальний стан електромереж;

  • необхідно отримати дозвіл підприємству на підключення до електричних мереж;

  • потрібно знизити ймовірність поломки дорогих пристроїв.

Виконання таких робіт варто довіряти тільки компаніям, які знають всі особливості таких вимірювальних робіт.