Внаслідок російської агресії було зруйновано понад 70% Ірпеня - мер

Внаслідок російської агресії було зруйновано понад 70% Ірпеня - мер
18:30 26.05.2023
Внаслідок російської агресії було зруйновано понад 70% Ірпеня - мер
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Більше 70% інфраструктури Ірпеня було зруйновано внаслідок бойових дій.

Про це розповів міський голова Олександр Маркушин в інтерв’ю «Укрінформ», передають «Хроніки Обухова».

У місті пошкоджено 3 250 будинків. З них 1 500 – приватні будинки, які підлягають повному демонтажу, 1 400 – приватні будинки, які підлягають капітальному ремонту. Також пошкоджено 515 багатоповерхівок, з яких 39 уже треба демонтувати, а ще майже 100 будинків потребують капітального ремонту, - повідомив мер Ірпеня.

Окрім цього повністю було зруйновано два будинки культури – Центральний будинок культури та будинок культури мікрорайону Романівка. Ще один дещо пошкоджений.

Загалом, понад 70% міста було зруйновано. Це і садочки, школи, стадіон, бібліотека, музей тощо.

За словами Маркушина, до Ірпеня вже повернулось 85% мешканців. Також у місті проживає майже 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Загинули більш як 300 цивільних мешканців міста, приблизно 310-315 людей. Але, якби ми не зробили евакуацію з міста, загиблих було б десятки тисяч. У нас стотисячне місто – на початку повномасштабного вторгнення вдалося евакуювати 95% людей. Серед загиблих – до 20 дітей, - додав міський голова.

Додамо, нещодавно в Україні розпочав роботу сервіс єВідновлення, мета якого допомогти українцям відремонтувати житло, пошкоджене внаслідок російської агресії.