Волонтери розповіли про евакуацію тварин з Часового Яру
11:23 21.04.2023
Волонтери розповіли про евакуацію тварин з Часового Яру

Минув перший день 5-ї міссії Команди порятунку тварин у місті Часів Яр.

Про це розповіли в Kyiv Animal Rescue Group, передають Хроніки Обухова.

  • День, похмурий і дощовий, почався з пошуку кішок в Калинівці, де минулого разу у дворі будинку з табличкою "злі коти" було знайдено 12 котів і кошенят. На жаль, будинок виявився повністю знищеним прямим влученням. Однак в сусідському будинку вдалося знайти гарного рудого висловухого кота.
  • Далі рушили на вулицю Маріупольську, де місцева волонтерка Тетяна годує та збирає всіх тварин, яким тільки може допомогти. Вона передала на евакуацію кішку та двох невеликих песиків, один з яких - сліпий. Також вона показала будинок, де рятувальники після довгих пошуків знайшли та відловили покинутого кота.
  • Жінка, що планує скоро евакуюватися, передала на евакуацію трьох своїх собак, трьох кішок та трьох півнів.
  • На вулиці Маріупольскій за допомогою мешканців нарешті вийшло знайти адресу Маріупольска 58, яку не знайшли минулого разу. Це виявився тупіковий провулок, що був дуже сильно пошкоджений нещодавнім бомбовим ударом. Багато будинків було повністю знищено, але необхідний дивом уцілів. І дивом вижила невеличка собачка, яка ховалася під ліжком.
  • Далі екіпаж команди виїхав в іншу частину міста, де біля будинку у закинутій машині "Газель" мала ховатися кішка, а також кілька собак. Власник автівки сказав, якщо її вийде запустити, транспорт можна буде забрати. Це могло допомогти вивезти в два рази більше тварин. Але на превеликий жаль, після довгих старань полагодити, машина виявилась не ремонтнопридатною в польових умовах. І тварин навколо також не виявилось.
  • Подальшою метою був Канал. Це найбільш небезпечний район міста через наближеність до Бахмуту. На вулиці Образцовій в багатоповерховому будинку треба було знайти 5 покинутих котів.
  • Будинок виявився зруйнованим. Квартира, в якій мали бути коти, просто не інсувала Інша частина будинку вціліла, але там не залишилось ані людей, ані тварин.
  • Наступна точка - територія підприємства "Вода Донбасу". Там залишили кілька прив'язаних собак і одна вівчарка мала бігати територією. Перед будками лежали ціпки і порожні нашийники. Можливо, собак хтось відпустив. Територія підприємства була дуже великою, але після довгих пошуків в невеликому приміщенні побачили рух. Спершу здалося, що в темному кутку сидить невеликий лев. Але насправді це виявився величезний та дуже добрий лахматий пес. Його назвали Львом Донбасу. Також вже в самому кінці пошуків виявили вівчарку та невеликого сірого песика, котрих також забрали.

На цьому пошуки тварин були закінчені. Загалом за 20 квітня вивезли 17 котів, 12 собак, 3 півня, а людям роздали близько 300 кілограмів кормів. Завтра плануєтся продовження, - розповіли волонтери.