Пошук

Вже незабаром харчування в школах може кардинально змінитися

Пам'ятаєте недосолену безсмакову їжу шкільних їдалень? Вже незабаром чекайте на зміни - за справу береться Євген Клопотенко.

Відомий кухар, кулінарний експерт Євген Клопотенко розробляє для українських школярів меню, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Na Chasi.

Вже з 1 січня наступного року в українських школах оновлять харчування та додадуть нове меню. Участь у його розробці брали експерти з МОЗ, дієтологи, дитячі ендокринологи та різноманітні громадські організації.

Одним з кулінарних експертів є відомий кухар Євген Клопотенко. Його команда протягом трьох років займалась розробкою харчування в школах. Він повідомив, що тижневі меню для шкіл полегшать роботу кухарів та розв’яжуть проблему безграмотно скомбінованої та одноманітної їжі в харчуванні школярів.

Також він зазначив, що вже обрав найкращі страви зі свого збірника рецептів та навіть вигадав нові. Наразі ж команда має створити техкарти та розрахувати калорійність й собівартість страв.

Тепер школярів не можна годувати напівфабрикатами (прощавайте, сосиски) та шкідливими снеками (в буфетах не будуть продаватися чіпси). Плюс, на законодавчому рівні зменшено до адекватної норми кількість солі й цукру в їжі дітей та розв'язано питання по спеціях, завдяки чому їжа в шкільних їдальнях тепер матиме смак, - повідомив Євген Клопотенко.

До речі, нещодавно за ініціативою пана Клопотенка борщ внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Надати культурний статус борщу вирішили під час зйомок документального фільму про борщ — «Борщ. Секретний інгредієнт».

Читайте також: