Пошук

“Я зараз ходжу, бачили? А приїхав сюди на ходунках”, ― Павло Кокошко, ветеран АТО

“Я зараз ходжу, бачили? А приїхав сюди на ходунках”, ― Павло Кокошко, ветеран АТО

Військовослужбовцю ― 45 років, він родом з Вінниці. У 2015 році під час п'ятої хвилі мобілізації йому прийшла повістка. Служив у складі 30-тої окремої механізованої бригади.

До повернення додому в 2016 році залишилось менше 10 днів.

Однак 27 червня боєць підірвався на розтяжці. Цю подію він пам'ятає до деталей і ділиться власними спогадами: “Був обрив на лінії зв’язку. Хлопці позаду ремонтували, якраз зв’язували, а я пішов вперед. Сепаратисти зробили обрив і до провода прикрутили розтяжку. Я якраз підняв, там же її не видно в траві. А растяжка в мене між ногами. Я думав, що я відпригну, а це мене відпригнуло”.

Наслідками складного поранення стала втрата фаланги на лівій нозі, на правій залишилось три пальці, не стало 8 сантиметрів великогомілкової кістки. Боєць згадує: “Була рекомендація на ампутацію. Дві ноги хотіли ампутувати. А в Одесі сказали: “Будемо лікувати”. За два роки в місцевому госпіталі Павлу Кокошко провели 40 операцій. Після виписки ще 10 ― в Києві.

2019 рік додав свої складнощі в процес відновлення. Спочатку боєць отримав мікроінсульт, згодом ― інсульт.

До 2018 року лікування ветерану сплачувала держава, з того часу ― це винятково волонтерська допомога. На 10 операцій було зібрано близько 760 тисяч гривень.

Боєць займався в різних реабілітаційних центрах країни, однак вони не давали жодного результату.

Про лікування в клініці реабілітаційної медицини Next Step Ukraine розповідає наступне: “У тебе є свій реабілітолог. Ти знаєш конкретно, що в тебе є заняття на такий час, ти приїхав, тобою займаються. Фізичний терапевт знає, що в тебе, як в тебе, як до тебе підійти. Такі організації потрібні. Раджу потрапити сюди хоча б раз”.

Відновлення військових після складних поранень відбувається маленькими кроками. Ми з вами ― їхня підтримка на шляху до одужання.

Підтримати діяльність фонду “Revived Soldiers Ukraine” можна на офіційному сайті rsukraine.org.ua.
Спільнокош: https://biggggidea.com/project/vidrodzhennya-zahisnikiv-ukrani/

Читайте також: