11:46 06.09.2021

Котики та песики так само, як і люди, восени потребують особливої турботи про імунітет. Вітаміни та здорове харчування - запорука міцного здоровья чотирилапого друга.

Саме восени у тварин можливі загострення хронічних хвороб та поява інших проблем зі здоров’ям, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на пресслужбу КМДА.

Вітаміни

Вітаміни допоможуть зміцнити здоров’я та привести організм чотирилапого в тонус. Важливо, щоб у раціоні тварини були присутні такі вітаміни: А, Е, РР, В6, D і С. Комплекс вітамінів підбирають індивідуально, тому перед прийомом необхідна консультація фахівця.

Захист від паразитів

Також варто пам’ятати, що на теплий вересень припадає друга хвиля захворювань бабезіозом. Обов’язково обробіть тварину засобами від кліщів та блох, особливо якщо збираєтеся на природу або гуляєте в парку.

Ще один важливий фактор осіннього сезону – линька у собак та котів, що полягає в зміні теплопровідного волосяного покриву теплим густим хутром, а на це потрібні ресурси організму. Брак вітамінів може стати причиною тривалої линьки, яка відбувається у цей період. Ветеринарні лікарі рекомендують ретельно вичісувати тварин щодня, адже брудна, не вичесана, у ковтунах шерсть може бути причиною багатьох проблем зі здоров’ям улюбленців, у першу чергу, шкірних. Вичісування шерсті також є способом оглянути вихованця та вчасно виявити ознаки будь-якого захворювання. Тому вкрай важливо, щоб догляд за шерстю був якісним та регулярним.

Як запобігти переохолодженню

Ветеринарні лікарі звертають увагу господарів на недопущення переохолодження у тварин. У період різкого зниження температур потрібно спочатку скоротити час прогулянок на вулиці, а потім його поступово збільшувати. Деяких тварин варто вдягати перед прогулянкою. Осінь – вітряна пора, тому звертайте увагу, щоб тварина не застудилася від вітру. Не дозволяйте їй лежати на підлозі, де можливі протяги.

Фахівці нагадують про одне з головних правил:

Пам’ятайте: сита тварина менше мерзне. Тому обов’язково годуйте вихованця перед прогулянкою та слідкуйте за тим, щоб раціон чотирилапого був збалансованим.

Топ за тиждень

Останні новини