Пошук

Як готують витриманий козиний сир на Богуславщині

Як готують витриманий козиний сир на Богуславщині

Обухівський район, Богуславська тергромада, село Івки. На «Доообрій фермі» не просто вирощують власних кіз та корів, а висіюють та самостійно виготовляють корми, адже від якості харчування напряму залежить смак молока та відповідно сиру.

Про це йдеться в розповіді на шпальтах bzh.life, передають Хроніки Обухова.

Тут традиційні підходи поєднуються з сучасними: на фермі встановлено спеціальні автоматичні доїльні лінії зі швидким охолодженням молока, йдеться у повідомленні.

На фермі дуже багато експериментують з рецептами та смаками сиру. Наприклад, твердий козиний сир «Бікоз» витримується протягом 15 місяців, аби отримати надзвичайно насичений смак. Розробка цього сиру зайняла близько 5 років. Також найбільшою популярністю користуються такі фермерські сири як козячий сир «Шевр» та коров'ячий сир з гуньбою. Крім того, на фермі виготовляють кефір, різноманітні йогурти та намазки.

Читайте також:

Як готують витриманий козиний сир?

  • За допомогою спеціальної доїльної лінії молоко від кіз потрапляє до стерильних зон, а звідти в спеціальний резервуар, де охолоджується.
  • Молоко пастеризують, нагріваючи до 72 градусів, а потім знову охолоджують.
  • Далі молоко переміщують до сироварного котла: там його перемішують, додаючи бактеріальну закваску та сичужний фермент. Згодом на молоці з'являється сирний згусток. Його ріжуть, змішують, підігрівають та відділяють сирне зерно від сироватки.
  • Майбутній сир пресують у форми та перекладають в соляний басейн за температури 12 градусів.
  • За 1-5 днів сир дістають з соляного басейну та огортають спеціальним антимікробним сирним латексом.
  • В залежності від виду сирні головки визрівають в спеціальному приміщенні від 2 місяців до 1 року.

Що впливає на ціну?

  • Повний цикл виробництва: від вирощування кормів для кіз до визрівання сиру
  • Складний технологічний процес та тривале визрівання сиру
  • Навіть при значних інвестиціях в сучасне обладнання потрібно залучати дуже багато ручної роботи

Нам цікаво йти непростим шляхом, виготовляючи фермерський сир не з нормалізованого молока, а залучаючи творчість та бажання експериментувати. Я впевнений в якості своєї продукції, тому що виробництво починається з землі, ми власноруч обробляємо землі, на яких пасеться худоба з весни до осені, і з яких ми збираємо сіно на зиму. Ми самостійно доглядаємо тварин, самостійно отримуємо від них молоко і готуємо продукцію. І це дуже важливо, тому що в молочній сфері сировина – це ключовий фактор, неможливо зварити гарний сир з поганого молока, - розповідає Андрій Білий, сировар.