Пошук

Як грамотно облаштувати спальне місце?

Грамотно облаштоване спальне місце забезпечує повноцінний сон, а отже міцне здоров'я та гарний настрій. Тому підбираючи матраци варто звернути увагу на найменші деталі. Популярним варіантом спального місця вважається матрац 180 на 200 см, оскільки найчастіше обираються сімейними парами або людьми, які живуть самостійно та всьому цінують комфорт.

Як грамотно облаштувати спальне місце?
Як грамотно облаштувати спальне місце?

Який наповнювач матраца краще?

На ринку матрац, розміром 180 на 200 см, легко знайдете пружинним та безпружинним. Найбільший попит мають моделі без пружин, оскільки не створюють, навіть з часом неприємного скрипу.

Вибираючи матрац найголовніше орієнтуватися на модель, яка буде оптимально підтримувати спину, рівномірно розподіляючи вагу, не надто навантажуючи хребет. Ортопедичні конструкції пропонуються людям будь-якого віку, головне правильно орієнтуватися на особливості класифікації. Найменшим рекомендуються екстра жорсткі моделі. Тоді як дорослим, що не мають проблем зі спиною, підійдуть матраци середньої жорсткості. М’які краще купувати для людей похилого віку. Переваги саме безпружинних матраців полягають в тому, що вони оптимально підлаштовуються під анатомічні особливості. Оскільки матрац 180х200 см пропонується дорослим, то найбільше в асортименті представлені моделі універсального типу жорсткості — середньої.

Щоб забезпечити такі переваги, використовуються найрізноманітніші наповнювачі. До найпопулярніших відносять:

  • латекс;
  • пінополіуретан.

Латексні вироби пружні й еластичні. На них неймовірно комфортно лежати, до того ж вони гарантують оптимальне положення тіла.

Як альтернативний варіант часто виробники використовують пінополіуретан. Характерний середнім ступенем м'якості, тому хребет обов'язково займатиме правильне положення.

Як грамотно облаштувати спальне місце?
Як грамотно облаштувати спальне місце?

Особливості пружинних матраців

Виробники випускають 2 типу пружних конструкцій — з залежним і незалежним блоком.

Матраци з залежним пружинним блоком мають найнижчу вартість, оскільки кожен рухомий елемент пов'язаний з сусідніми. Тобто, якщо починаєте рухатися, то коливання проходять всією поверхнею спального місця. Це не дуже зручно, навіть коли спить одна людина, та особливо дискомфортно для пари. Тільки уявіть, що будете відчувати кожен рух свого партнера.

Проаналізувавши такі особливості, виробники запропонували альтернативний та покращений варіант — матраци 180х200 з незалежним блоком. Вони зручніше, оскільки кожна пружина рухається самостійно, не маючи ніякого контакту з сусідніми елементами. Така модель не тільки передбачить можливий дискомфорт, який би міг виникнути між сімейною парою, навіть якщо у них у вазі значна різниця. Але дозволить нарешті розслабитися та швидко відновити сили.

Підбираючи матрац, важливо також орієнтуватися на товщину моделі. Висока модель вважається зручнішою, оскільки краще підлаштовується під вигини тіла. Тонкі топери стануть тільки варіантом покращення спального місця, але точно не можуть повністю його замінити.

Звісно, що хороший матрац не може бути надто дешевим. Та великий асортимент різноманітних магазинів, трішки власного часу на натхнення дозволяють знайти свій ідеальний матрац 180х200 см.

Читайте також: