Пошук

Земельні ділянки на Обухівщині дорожчають: названо причини

Земельні ділянки на Обухівщині дорожчають: названо причини

За останній рік ділянки в Обухівському районі подорожчали з 1673 доларів до 1924 доларів за сотку. Найдорожчі ділянки - біля озера чи лісу.

За рік ділянки під забудову у передмістях столиці зросли у ціні на 12% і зараз коштують у середньому 1574 долара за сотку, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на РБК-Україна.

Закриті кордони з країнами ЄС і вимушена необхідність проводити карантин в одній квартирі всією сім'єю мотивували покупців купувати землю і будувати заміські будинки. Деякі і зовсім зважилися переїжджати за місто.

Як пояснив керуючий партнер SV Development Сергій Степенко, серед головних вимог покупців до ділянки під забудову – можливість підвести комунікації: світло, газ. Якість під'їзних шляхів також відіграє важливу роль при купівлі ділянки. Покупці з дітьми хочуть жити по сусідству з лісом, озером або річкою, куди можна вирушати на прогулянку всією родиною.

Останні роки підприємці викуповують великі ділянки землі, площею близько 20 га по сусідству з населеними пунктами, ділять їх на невеликі наділи і продають під забудову. Зараз 95% угод стосуються ось таких ділянок, - говорить Сергій Степенко.

Земля в Київській області не буде суттєво дорожчати в цьому році, вважають ріелтори.

Вартість земельних ділянок під приватну забудову становить від 900 доларів до 2500 доларів за сотку залежно від їх розташування. У другій половині квітня ми очікуємо, що вартість землі під забудову може зрости в середньому на 1,5-2%, - зазначила голова Київського міського відділення Асоціації фахівців з нерухомості (АФНУ) Олена Гайдамаха.

Якщо ж динаміка захворюваності COVID-19 вийде з-під контролю, то це може негативно позначитися на ринку землі.

У разі, якщо буде оголошено всеукраїнський локдаун, то кількість угод може знизитися в середньому на 30%. Проте на цінах це навряд чи позначиться: на час локдауна вони будуть "заморожені", - розповів експерт.

Якщо ж цього сценарію вдасться уникнути, то у березні-травні ринок може вийти на 2 тисячі угод купівлі-продажу землі в Київській області за місяць, прогнозує Сергій Степенко.

Читайте також: