Пошук

Як мешканці Обухівщини можуть подбати про екологію

Як мешканці Обухівщини можуть подбати про екологію

В Обухівському районі діє спецполігон з твердих побутових відходів № 5, куди вивозять сміття ледь не з усієї Київщини. Екоактивісти розповіли, як українці можуть подбати про екологію.

Щороку Київ генерує 1 300 000 тонн сміття, більша частина з нього відправляється на звалища у Київську область, передають Хроніки Обухова з посиланням на видання "Рубика".

Менше 8% відходів сортується і переробляється в столиці. Більшість сміття з порушенням усіх сучасних екологічних стандартів захоронюється за містом, в селі Підгірці на Обухівщині, на так званому спецполігоні з твердих побутових відходів № 5. Це мальовнича лісова місцина, яка 34 роки тому перетворилася на могильник столичного сміття – справжню екологічну бомбу для навколишніх мешканців та головної річки країни.

Полігон складається з двох ділянок – карт, загальна площа яких становить 65,2 га. Сюди щороку привозять по 450 тисяч тонн відходів, які закочуються тракторами та бульдозерами у монолітний шар. Сьогодні він досягає висоти в понад 90 метрів — це висота 24-поверхівки.

Ресурс цього полігону вичерпано, а подальше використання суперечить екологічним нормам.

Полігон не було обладнано бетонним каркасом. Дощова вода, яка просочується крізь сміття й утворює фільтрат, а він отруює ґрунт та підземні води. Внаслідок процесів бродіння тут постійно утворюється біогаз з парів води, оксидів вуглецю та азоту, аміаку, вуглеводнів, сірководню, фенолу. В атмосфері вже виявлено перевищення рівня формальдегіду в 1,33 рази у порівнянні із встановленим гігієнічним нормативом. Це прямий шлях до онкозахворювань, дизентерії, церозів, захворювань дихальних шляхів та алергій, - зазначає екоактивіст Єгор Фірсов.

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА, запевняє, що місто працює над створенням альтернативи полігону. За його словами, Київ розробив План управління відходами, який передбачає будівництво переробних підприємств і є дорожною картою для міста у питанні створення цивілізованої моделі поводження з відходами для столиці, проте такі обіцянки кияни слухають з 2006 року.

Анастасія Мартиненко, екоконсультантка, голова Zero Waste Alliance Ukraine, розказала, з чого почати розумне використання ресурсів.

Якщо ви пересічний українець, ви можете:

  • Не купувати те, що вам не потрібно.
  • Купувати менше (одягу, зайвої їжі, пакування), використовувати менше ресурсів (води, електроенергії).
  • Використовувати речі повторно, користуватись багаторазовими чашками, пляшками та ін.
  • Сортувати сміття та передавати на утилізацію небезпечні відходи (батарейки, термометри, лампи, ліки, електроніку).
  • Компостувати залишки їжі.

Якщо ви виробник, ви можете:

  • Змінюйте пакування своєї продукції на екологічне — тобто максимально багаторазове.
  • Допомагайте вашим працівникам змінювати їхні звички — проводьте освітні заходи, заохочуйте до змін.
  • Покращуйте умови праці ваших співробітників. Відповідальність — це не лише про сміття чи ресурси, це також про соціальну рівність.
  • Підтримуйте ініціативи, які дійсно вирішують проблему (за можливості, частиною від вашого прибутку).
Читайте також: