Пошук

Як облаштувати серверну

Апаратна кімната – це приміщення, в якому створені спеціальні умови для повноцінної роботи серверів. Такі зали зустрічаються в більшості компаній, особливо серед тих, що надають IT-послуги. В одній кімнаті розміщується обладнання, що забезпечує безперебійну роботу мережевого оснащення, відеоспостереження та інших видів систем.

Як облаштувати серверну
Як облаштувати серверну

Для чого потрібна серверна кімната

Приміщення спеціального призначення виконує одразу кілька функцій:

  • Захищає обладнання від несприятливих кліматичних факторів. В обмеженому просторі підтримується певний рівень тиску, вологи та температури, за яких система буде справно функціонувати.
  • Захищає оснащення від перепадів електроенергії, завдяки чому забезпечується стабільна робота системи. Саме під час збоїв живлення можна втратити важливі файли.
  • Спрощує обслуговування техніки. Обладнання зручніше ремонтувати та модернізувати, коли воно знаходиться в одному місці.
  • Виключає можливість несанкціонованого доступу до оснащення. Приміщення з обмеженим доступом захистить від пошкодження техніки та крадіжки даних.

Щоб кімната виконувала своє призначення, потрібно виконати перелік умов та підібрати якісне професіональне обладнання.

Технічне забезпечення апаратної кімнати

Серверне обладнання використовується для зберігання, обробки та передавання інформації. Професійне оснащення апаратного залу включає набір елементів системи, які виконують ці задачі. Сюди входять:

  • Сервери – використовуються для обробки інформації.
  • Пристрої для зберігання даних – допомагають відновити файли у випадку їх втрати.
  • Джерела безперебійного живлення – забезпечують надійне зберігання інформації, захищають від перепадів електроенергії та випадкових поломок.

Також до апаратного комплексу входить професійне програмне забезпечення. Для стабільної роботи системи використовуються безперебійники у Івано-Франківську, які відрізняються потужністю, габаритами, кількістю та типами роз’ємів.

Додаткове оснащення для серверної

Також слід подбати про захист кімнати від проникнення сторонніх осіб, пожежі та затоплення. Для фізичної охорони знадобиться замок, краще електронний з правом доступу для адміністраторів. Всередині потрібно монтувати камеру спостереження, одну або декілька, особливо якщо треба зберегти важливі дані. Професійне обладнання можна придбати в магазині Алло в Івано-Франківську та облаштувати серверне приміщення. Не буде зайвою і сигналізація, яку можна під’єднати до пульта управління.

Щоб вберегти дороге обладнання та цінні файли, встановіть систему гасіння пожежі та автоматичний захист від затоплення. З цим оснащенням у випадку надзвичайної ситуації нанесена шкода буде значно меншою. Для забезпечення оптимального мікроклімату встановлюється вентиляція та система кондиціонування.

Читайте також: