Пошук

Як обрати компресор для авто

Як обрати компресор для авто
PR Публікація розміщена на правах реклами

Автомобільний компресор — це спеціальний прилад для підкачування шин. Таке обладнання дозволяє підтримувати оптимальний тиск у колесах без зайвих зусиль.

Компресор знадобиться водіям легкових та вантажних автомобілів, з такою технікою спущені через потрапляння у вибоїну шини не стануть проблемою. Сучасні виробники пропонують широкий вибір моделей, при купівлі обладнання слід оцінити кілька основних параметрів.

Який обрати двигун

Найчастіше використовуються поршневі компресори. До плюсів відносять надійність, високу потужність та широкий модельний ряд. Двигуни в таких компресорах поділяють на:

  • однопоршневі — техніку використовують для підкачки невеликих та середньорозмірних шин;

  • двопоршневі — завдяки підвищеній потужності обладнання застосовують при роботі з колесами великих та вантажних автомобілів.

У мембранних моделях повітря стискається завдяки руху гумового полотна. Вони дуже компактні, однак потужність невисока. У роторних компресорів найвища продуктивність, також вони зручні в експлуатації. Недолік — висока ціна. Роторні та мембранні компресори рідко використовуються в побуті, для власників авто краще звернути увагу на поршневі моделі.

Додаткові критерії вибору

При покупці техніки зверніть увагу на такі критерії:

  • Тип підкючення. Компресор для авто може працювати від підкурювача, акумулятора чи електричної мережі на 220 В.

  • Максимальний тиск. Тут все залежить від типу транспорту та коліс. Для легкових авто досить моделей до 4–7 атм, власникам вантажівок знадобиться компресор на 10+ атм. Часто виробники вказують, для якого діаметру коліс підходить техніка.

  • Довжина шланга. Чим більший показник, тим простіше працювати з компресором. Для комфортного побутового використання слід звернути увагу на моделі зі шлангом від 1,5 м, у професійних компресорів показник може сягати 7 м і більше.

  • Вмонтований манометр. Прилад показує поточне значення тиску. Аналогові моделі простіші та дешевші, у цифрових манометрів значно вища точність.

  • Портативність. Більшість моделей можна з легкістю транспортувати, вони компактні та мало важать. Стаціонарні компресори слід купувати для професійного використання на СТО чи АЗС.

  • Продуктивність. Параметр показує, наскільки швидко шина буде накачуватись. Чим більший показник, тим менше часу займе обслуговування автомобіля. Для великих машин (позашляховики та вантажний транспорт) слід купувати моделі з продуктивністю 50–70 л/хв.

  • Додаткові функції. Автостоп гарантує автоматичне вимкнення приладу при досягненні необхідного тиску. Ліхтарик полегшує роботу вночі. Захист від перевантажень та вологи допомагає збільшити строк служби приладу. Функція відкачування повітря дозволяє максимально швидко спустити шину, матрац чи гумовий човен.

  • Сумка в комплекті. Чохол допоможе вберегти техніку від забруднень і механічних пошкоджень, а також полегшує транспортування обладнання.

Компресор — незамінний помічник будь-якого водія. Техніка не займе багато місця в багажнику, а у випадку екстрених ситуацій дозволить швидко підкачати шини в автомобілі.

Читайте також: