Пошук

Як повернути нюх після коронавірусу: названо найпростіший спосіб

Як повернути нюх після коронавірусу: названо найпростіший спосіб

Вчені пропонують не використовувати для відновлення стероїди, а зайнятися тренуванням нюху.

Про це пише ВВС, передають Хроніки Обухова з посиланням на Соцпортал.

Так, експерти пропонують нюхати різні предмети протягом декількох місяців, щоб знову навчити мозок розпізнавати запахи. Це, на їхню думку, дешево, просто і, на відміну від стероїдів, не має побічних ефектів.

Втрата нюху - один з основних симптомів коронавирусної інфекції, разом з високою температурою і постійним кашлем, - підкреслюють медики.

У більшості випадків нюх відновлюється відносно швидко після одужання. Але приблизно кожен п'ятий, що перехворів повідомляє, що за 8 місяців після хвороби не повністю відчуває запахи.

Один з методів лікування - кортикостероїди, які знижують запалення в організмі. Їх також призначають при астмі. Однак, як підкреслюють експерти, дуже мало свідчень того, що лікування стероїдами дійсно допомагає при втраті запаху.

І оскільки вони добре відомі потенційні побічні ефекти, ми радимо не призначати їх для лікування поствірусної втрати нюху. На щастя, в більшості випадків нюх спонтанно відновлюється, - каже професор Карл Філпотт з Норвічськоі медичної школи при Університеті Східної Англії .

Серед побічних ефектів стероїдів - затримка рідини, підвищення кров'яного тиску і перепади настрою.

Замість цього вчені пропонують двічі в день обнюхувати чотири речі з інтенсивним і легко впізнаваним запахом - наприклад, апельсин, м'яту, часник і каву. Практикувати це пропонують протягом декількох місяців.

На думку професора Філпотт, за пів року тренувань нюх повертається в 90% випадків.

Такий метод відновлення нюху базується на нейропластичності - здатності мозку змінюватися під впливом певного досвіду і відновлювати втрачені зв'язки, - пояснює він.

Читайте також: