Як створити добриво з тирси
18:00 04.05.2023
Як створити добриво з тирси
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Тирса - багатофункційний матеріал, який може бути корисним на городі.

Про те як приготувати добриво з тирси "Хронікам Обухова" розповідає портал "Земляк".

На думку експертів, тирса позитивно впливає на структуру ґрунту, роблячи її на наступний сезон пухкою, повітряною, а внаслідок розкладання органіки — живильною і багатою корисними бактеріями.

Проте для того аби тирса якнайкраще вплинула на город її потрібно готувати завчасно. Бажано закомпостувати тирсу восени. Для цього у тирсу додають курячий послід або гній (5 кг посліду або 5 відер гною на куб.м матеріалу). Це збагатить добриво мікробами, необхідними для інтенсивного перепрівання органіки.

Якщо посліду або гною немає, можна скористатися мінеральними азотними добривами (наприклад, аміачною селітрою з розрахунку 1 кг на куб.м тирси). Час від часу поливати суміш підігрітою водою, щоб мікроби мали вологу для життя, — додають експерти.

Рекомендується компостувати розчин 3-6 місяців, в залежності від температури, наявності води та азоту для живлення мікробів). Але вже за 3-4 місяці тирса буде напівперепріла і її можна використовувати як мульчу.

Після того, як тирса вистояла необхідні 6 місяців матеріал можна використовувати як добриво і розпушувач. Істотний плюс такого компосту — відсутність насіння бур’янів.

Погода