Пошук

Як у Ізраїлі: забудовників зобов’яжуть планувати бомбосховища

Як у Ізраїлі: забудовників зобов’яжуть планувати бомбосховища

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт 7398, який зобов’язує передбачати бомбосховища під час планування забудови.

Про це повідомила співавторка Олена Шуляк, передають Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос. Документ розробляли спільно з Міністерством регіонального розвитку.

«Війна показала: в Україні мало надійних укриттів. Більше того, значна частина таких укриттів не обладнана евакуаційними виходами, не має доступу до систем водопостачання та водовідведення, не пристосована для зберігання продуктів харчування, не говорячи вже про спроможність захистити населення у випадку застосування зброї масового ураження», — коментує депутатка.

За її словами, проєкт зобов’язує, серед іншого, готувати до прийому населення придатні для укриття об’єкти протягом 12 годин. Тексту документу поки що немає на сайті Ради.

Також пропонується заборонити затверджувати містобудівну документацію, в якій немає розділу щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

ДОВІДКОВО:

  • Проєктна документація на об’єкти, класифіковані за класом наслідків як СС2 і СС3 (середні та значні), на яких перебуватимуть понад 50 людей постійно або понад 100 людей періодично, обов’язково мусить передбачати доступність для маломобільних осіб.
Читайте також: