Як виглядає відновлена вулиця у Бучі, де розбили першу колону росіян

Як виглядає відновлена вулиця у Бучі, де розбили першу колону росіян
18:00 19.05.2023
Як виглядає відновлена вулиця у Бучі, де розбили першу колону росіян
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

У Бучі відновили вулицю Вокзальна, на якій знищили колону російської техніки, яка рухалась в бік Києва.

Про це повідомляють “Хроніки Обухова” з посиланням на «Громадське радіо».

Зазначається, що відновленням вулиці займалась американська некомерційна організація Global Empowerment Mission (GEM) спільно з партнерами та владою. Було відремонтовано 110 будинків та 12 будинків відбудували з нуля.

Крім того, унаслідок активних бойових дій російські війська зруйнували й більшість інфраструктури: електроопори, комунікації, дорожнє покриття — все це також відбудували благодійники спільно з міською владою, - сказано в повідомлені.

Вулиця Вокзальна до та після відбудови
Вулиця Вокзальна до та після відбудови

Проєкт відновлення вулиці Вокзальної розпочали наприкінці жовтня 2022 року.

Ми обрали вулицю Вокзальну, тому що вона дуже знакова: на ній відбувся сильний бій, українці дали відсіч, вона була дуже зруйнована. Ця вулиця була на шпальтах усіх світових видань. А ми якраз хотіли, щоб приклад відновлення був саме знаковим, щоб весь світ побачив, як ми швидко повертаємось назад. Фактично відновлення і відбудова — це також боротьба. Це маніфест неприйняття війни, - розповів директор фонду GEM в Україні Андрій Негрич.

Організатори проєкту планували завершити ремонтні роботи за 6 місяців, але фактично встигли за 5. Найскладнішим у відновлені вулиці називають те, що на Вокзальній мало місця.

Найскладнішим було поміститися на ту маленьку вулицю Вокзальну. Тому ми були змушені ухвалити більш кардинальні міри і перекрити проїзд. Спочатку потрібно було розібрати практично вщент зруйновані будинки й лиш потім почати будувати нові. Це одна із найстаріших вулиць міста, і на сьогодні там ще кращі будинки, ніж були. Я вірю, що і вся Україна після війни буде ще кращою та ще квітучою, — додав пан Андрій.

Процес відбудови вулиці