Як виготовляють біорозкладні пакети в Україні
21:15 03.03.2023
Реклама
Що таке біопакет? Масове виробництво пакетів із поліетилену стало справжньою проблемою для екології. Так як ефективні і прості способи переробки або їх утилізації відсутні, альтернативою стали пакети, що біорозкладаються.

Що таке біологічний пакет? За своїм зовнішнім він нічим не відрізняється від звичайного синтетичного, проте виготовлений з картопляного або кукурудзяного крохмалю. Для розкладання таких кульок необхідні спеціальні полігони, де відходи розкладаються під впливом мікроорганізмів. Також вони доступні для компостування та в домашніх умовах, наприклад, на балконі.

Виробництво поліетиленових пакетів, безумовно, простіше і доступніше, проте це невелика ціна за запобігання екологічній катастрофі. Зазначимо, що повний перехід на біологічні кульки не вирішить проблему забруднення, тому що і в цьому випадку важливо дотримуватися правил правильного сортування сміття, повноцінного використання, а не одноразового.

Виробництво та технологія біорозкладних пакетів

Виробництво біорозкладних пакетів починається з перетворення крохмалю на гранули. Для цього з крохмалю отримують молочну кислоту, яку далі синтезують полілактид (ПЛА). Це і є необхідні гранули для подальшого виготовлення біорозкладних пакетів. Зазначимо, що ПЛА є найбільш доступним матеріалом для виготовлення сучасних екокульків, проте вчені працюють над отриманням нової сировини, яка б розкладалася під дією природного впливу.

Як роблять еко пакети?

  • Сировина в гранулах завантажується в екструдер і нагрівається для отримання в'язкої маси;
  • Отримана суміш пропускається через спеціальні фільтри. Для отримання рукава масу продавлюють через отвір;
  • Роздування повітрям дає можливість регулювати товщину плівку та стінок. Саме на цьому етапі формуються бічні стінки для «майок» та інших видів пакетів;
  • Обробка заготовок коронарним зарядом дозволяє збільшити зчеплення матеріалу із фарбою;
  • Флексографічні машини використовуються для нанесення якісного зображення на пакети.

Необхідні компоненти для виробництва біологічних пакетів

Виробництво біорозкладних пакетів – це не тільки використання ПЛА. Яка ще сировина підходить для їхнього виготовлення?

  • Полігідроксиалканоати.

Безвідходний та повністю екологічний матеріал. Наразі вчені працюють над його масовим запуском для комерційного ринку. Зараз сировина переважно для створення ортопедичних імплантів, перев'язувальних, хірургічних матеріалів.

  • Целюлоза.

Природний матеріал, проте множинні синтези та перетворення вже не гарантують його 100% екологічність. Біорозкладаються пакети виробляти не доцільно також через високу складність виготовлення.

  • Хітін.

Для кульків не використовується, тому що відрізняється дорожнечею. Застосовується для ранових покриттів при опіках та ранах.

  • Білок.

Найбільш підходящою сировиною для виробництва могла б стати соя, але технологія не набула широкого поширення через недоробки.

Як замовити виготовлення пакунків під свій бренд?

Торгова марка МПАК – це надійний виробник та постачальник упаковки саме для вашої продукції. Фахівці запропонують не лише високу якість, а й відповідність усім сучасним стандартам та нормам.

Зазначимо, що окремі види кульків наразі заборонені законом України. Щоб ви могли уникнути штрафів, професіонали МПАК запропонують повноцінну консультацію та супровід клієнтів на всіх етапах виготовлення.

Вибирайте для свого бізнесу надійні та вигідні умови співпраці!