Як використовувати нашатирний спирт на городі
18:00 18.05.2023
Як використовувати нашатирний спирт на городі
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Використання нашатирного спирту допоможе уникнути наслідків від недостатньої кількості азоту у ґрунті, а також гарним способом боротьби зі шкідниками.

Про це “Хронікам Обухова” повідомляє "Земляк".

Для боротьби зі шкідниками нашатирний спирт використовують, як засіб чий запах відлякує комах.

Також нашатирний спирт можна вносити в ґрунт, для азотної підгодівлі. Оскільки брак азоту, який є основним джерелом харчування рослин, може призвести для суттєвої втрати врожаю.

Універсальний розчин азотної підгодівлі будь-яких овочевих і плодових культур — 50 мл нашатирю розвести в 4 л води. Якщо необхідний слабкий розчин — розводять 1 столову ложку засобу в 10 л води, розчин сильної концентрації (максимально допустимий) — 1 чайна ложка на 1 л води, - розповідають експерти.

Зазначається, що великого вмісту азоту потребують картопля, баклажани, перець, капуста, гарбуз і кабачки. Також позитивно реагують на підживлення нашатирним спиртом малина, ожина, вишні і сливи. Їх, як правило, обробляють кілька разів: на початку вегетації, в період формування бутонів і цвітіння.

А от такі культури як груша, редис, цибуля та цибулині квіти споживають азот у помірній кількості та не потребують і не завжди потребують азотної підгодівлі. Також до культур, що задовольняються середнім вмістом азоту належать: огірки, помідори, морква, буряк, кукурудза, часник, кущі смородини та аґрусу, яблуні.

Бобові взагалі не потребують додаткових підгодівлі — вони здатні поглинати азот з повітря і накопичувати його на бульбах коренів, збагачуючи грунт для інших рослин», — додають експерти.

Окрім цього, деякі квіти також люблять додаткову підгодівлю азотом. До таких належать жоржини, троянди, півонії, клематиси, фіалки, цініі і настурції.

Погода