Пошук

Як за допомогою бота захищати екологію

Як за допомогою бота захищати екологію

Стали свідком забрудення води або ґрунту? Не проходьте повз, сфотографуйте порушення та відправляйте скаргу у SaveEcoBot.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Громадська організація SaveDnipro спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Державною екологічною інспекцією розробили новий інструмент, який скорочує шлях від виявлення проблеми до її вирішення.

У боті тепер можна за кілька кліків сформувати скаргу за шаблоном, в якому враховано всі формальності, та відправити її до відповідної інстанції, а також долучити до скарги фотографію забруднення.

Як все відбувається?

Потрібно лише обрати вид забруднення, відповісти на кілька уточнюючих запитань, і бажано, додати фото. Далі бот сам згенерує потрібний документ. Згідно з чинним законодавством адресатами скарги будуть такі органи влади: Державна екологічна інспекція України, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органи місцевої влади (обласні держадміністрації та обласні ради).

В боті також доступна інформація про сплачені суми екоподатків суб’єктами природних монополій та платниками рентної плати за користування надрами; інспекційні перевірки на підприємствах та їхні результати; дозволи та ліцензії та податкові борги забруднювачів.

Окрім чат-боту, SaveEcoBot включає мапу забруднення, яка відображає в онлайн режимі загальну картину щодо якості повітря в Україні. На мапі є шари індексу якості повітря, миттєвих даних дрібнодисперсного пилу і газів та радіаційного фону, а також шар з підприємствами-забруднювачами 1 групи, веб-камерами, вітром і пожежами.

Читайте також: