Пошук

Як зробити так, щоб сніг на Обухівщині прибирався одразу

Як зробити так, щоб сніг на Обухівщині прибирався одразу

Останній тиждень Україна потерпає від снігопадів. Комунальні служби не справляються з прибиранням, страждають і водії, і пішоходи.

Проте не варто терпіти таке неподобство, а потрібно діяти законними методами, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-групу Обухів.

Є «Технічні правила ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів», затверджені наказом №54 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року, у пункті 5.2 яких зазначається, що сніг має прибиратися з вулиць через 30 хвилин після початку снігопаду і далі з інтервалом не менше 1,5-2 години. Після закінчення снігопаду сніг підмітають і прибирають. Ось посилання на текст цих правил, - йдеться в повідомленні.

Алгоритм дій, якщо вони не виконуються:

  • якщо сталась ДТП, написати заяву до суду, додати відео і покази свідків стосовно того, що дорога на мосту була не чищена і через порушення закону сталась дорожньо-транспортна пригода;
  • подавайте скаргу на районну владу, бажано прямо на гарячу лінію урядового контакт-центру за безкоштовним номером 1545;
  • вказуйте, який нормативний акт порушується: пункт 5.2 «Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів», затверджених наказом №54 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року.

Ми всі звикли, що в сільській місцевості люди самі прибирають вулиці, бо там ніякі трактори і снігоприбиральні машини не їздять. Вони не їздять зовсім не тому, що Україна - бідна, як Нікарагуа. А тому що ми, маючи пошукові системи Google, Bing, Yahoo, Duckduckgo, які за секунду можуть знайти відповідь на будь-яке питання, – не хочемо читати закони і не цікавимось ними, - йдеться в повідомленні.

Якщо жителі сіл хочуть, щоб вулиці у них чистилися через 30 хвилин після початку снігопаду і далі з інтервалом 1,5-2 години, причому не просто трактор відгортав сніг, а сніг прибирався з вулиці і підмітався після закінчення снігопаду, - подавайте скаргу на районну владу.

Ну а водіям, звісно, під час вибору швидкості варто враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

Читайте також: