Пошук

Яка валюта вважається більш стабільною, надійною та вигідною: віртуальна чи фіат?

Яка валюта вважається більш стабільною, надійною та вигідною: віртуальна чи фіат?

Віртуальна валюта та фіат - два зовсім різні поняття, які йдуть майже пліч о пліч у нашому цифровізованому світі. Навколо них триває спір: яка валюта краща, яка надійніша, яка більш вигідна, а яка більш стабільна.

У цій статті спробуємо коротко роз'яснити усі ці моменти.

Що таке віртуальна валюта?

Віртуальна валюта - це валюта, яка існує у мережі і не має фізичних відповідників. Ціна криптовалюти регулюється не з боку фінансових органів, а самими користувачами, які кількістю транзакцій збільшують або зменшують її вартість.

Через те, що вартість криптовалюти не підлягає регулюванню жодному органові завтрашня ціна може суттєво відрізнятися від сьогоднішньої. Саме на таких стрибках у ціні професійні трейдери дуже добре і заробляють.

Що таке фіат?

Фіат - це офіційна державна валюта, яка підлягає регулюванню відповідної структури. Кожна країна має свою офіційну валюту, яка друкується її відповідальними органами.

Яка валюта більш стабільна: віртуальна чи фіат?

Зазвичай ціна фіату не може піднятися більше, ніж на 10% від ціни попереднього дня. Тому фіатна валюта вважається досить стабільною. А ціна на криптовалюту змінюється кожну секунду і якщо наступного дня різниця в ціні буде 100% чи, навіть, більше, то сильно ніхто не здивується.

Отже, фіатна валюта виходить набагато стабільнішою від криптовалюти, ціна якої інколи буває зовсім непередбачуваною.

Яка валюта надійніша: віртуальна чи фіат?

Як фіатна валюта, так і віртуальна з певних причин можуть зазнати інфляції. Адже обидва види залежні від змін у світовій економіці та політиці. Але, звичайно, зміни у вартості криптовалюти значно відчутніші у порівнянні з фіатом.

Щодо викрадання, то захищену шифруваннями криптовалюту вкрасти набагато складніше від державної валюти, яка зберігається просто в банку під одним паролем або взагалі вдома.

Яка валюта більш вигідна: віртуальна чи фіат?

Вигідна та валюта, якою вміють користуватися. Тому при правильному використанні віртуальної валюти можна в рази збільшити свої активи, що зробити з-за допомогою фіату неможливо. Але вірогідність втрати криптовалюти також присутня. Саме тому експерти не радять вкладати в її без достатньої кількості знань у сфері крипти.

Тож, віртуальна валюта більш вигідна у порівнянні з фіатом, але у той же час і більш ризикова.

Читайте також: