Пошук

Які переваги отримають вакциновані від Covid-19 українці під час локдауну

Мешканців України, які зробили щеплення від Covid-19, обіцяють не змушувати дотримуватись жорсткого карантину.

Міністерство охорони здоров’я пропонує не поширювати обмеження жовтої та червоної зони на заклади, в яких колектив і відвідувачі вакциновані та мають ковід-сертифікати, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Також заклади можна буде відвідувати з негативним ПЛР-тестом, що діятиме протягом 72 годин, або довідкою про перенесений протягом останніх кількох місяців COVID-19.

Це дозволить ефективно стримувати епідемічну ситуацію та зберегти економічну активність, — вважає міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Такі зміни МОЗ пропонує внести до «карантинної» постанови. Нововведення буде ухвалено найближчим часом.

Наразі в Україні щеплено 5,9 мільйона осіб, із них обидві дози вакцини отримали 4,8 мільйона українців.

Водночас соціологічне дослідження, проведене Фондом «Демократичні ініціативи», свідчить, що понад 56% дорослого населення країни не планує робити щеплення проти коронавірусу. Ці показники одні з найвищих у світі, зауважують соціологи.

Серед скептиків переважають такі аргументи, як недостатня перевіреність вакцин, страх перед побічними ефектами та «нав’язування вакцинації державою». Натомість ті, хто вакцинувався, керуються бажанням працювати під час посилення карантину та можливість виїзду за кордон.

Читайте також: