Якісна освіта Київщини без бар’єрів
10:39 11.11.2022

У межах інформаційної кампанії «Тиждень якості освіти» команда управління Державної служби якості освіти у Київській області за участі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Романа Романюка, очільниці управління з дотримання прав дитини та сім’ї, молоді та спорту Олени Вихор, фахівців Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини провела зустріч за круглим столом із теми: «Безбар'єрність: рівні можливості доступу до якісної освіти».

Учасники – голова районної військової адміністрації, заступники голів РВА, голови та заступники голів з гуманітарних питань територіальних громад, начальники відділів / управлінь освіти, директори закладів освіти Київської області.

У вітальному слові Дмитро Лубінець, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини подякував освітянам Київщини за їх працю та відданість справі.

У рамках здійснення парламентського контролю щодо додержання прав і свобод людини в Україні особлива увага приділяється питанню захисту прав і інтересів дітей з особливими освітніми потребами, зокрема, їх права на інклюзивне освітнє середовище та безбар’єрний освітній простір у закладах освіти, – підкреслив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Заступник Голови Державної служби якості освіти України Іван Юрійчук акцентував увагу на тому, що у цей складний час важливо знаходити ресурси для обговорення питань, які стосуються освіти та дітей, нашого майбутнього.

Я переконаний, що лише завдяки спільній роботі, ми зможемо досягти того, щоб освіта українських дітей стала справді безбар’єрною. Вся освітянська спільнота працює заради того, щоб кожна дитина отримувала якісну освіту, – зазначив Іван Ярославович.

Роман Романюк, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини акцентував увагу на створенні безбар’єрного середовища як складової права людини на освіту: «З метою забезпечення рівних прав та можливостей їх реалізації у всіх сферах життя розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. №366-р схвалено Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Одним зі стратегічних напрямів Стратегії є забезпечення освітньої безбар’єрності – створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя, а також перенавчання та опанування додатковими навичками».

Олена Вихор, очільниця управління з дотримання прав дитини та сім’ї, молоді та спорту розповіла про окремі питання дотримання принципу безбар’єрності під час проведення моніторингових візитів.

Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія Кревська зазначила: «Сьогодні ми будемо говорити про якість освіти без бар’єрів. Адже із російським вторгненням безбар’єрність набула ще більшої актуальності й нового значення».

Також Лілія Богданівна представила результати вивчення питання щодо організованого початку 2022/2023 навчального року у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти; акцентувала увагу на необхідності дотримання норм організації безпечного освітнього середовища у закладах освіти в умовах воєнного стану; наголосила на забезпеченні рівних можливостей доступу до якісної освіти для дітей з особливими освітніми потребами.

Тетяна Волотовська, заступник голови Вишгородської районної військової адміністрації наголосила на тому, що безпека дітей та відновлення закладів освіти є основним пріоритетом у освітньому процесі України та поділилась досвідом організації безпечного освітнього середовища закладів освіти Вишгородського району.

Сергій Шепетько, заступник Бучанського міського голови поділився досвідом відновлення закладів освіти у Бучанській територіальній громаді. «У нашій громаді зруйнований повністю один заклад дошкільної освіти, 14 закладів освіти пошкоджені. За допомогою міжнародних партнерів з Італії, Португалії, Польщі, Австрії було відремонтовано майже всі заклади (дах, вікна, укриття) і діти мають можливість їх відвідувати. Головне, що ми говоримо нашим міжнародним партнерам: «Інвестуйте сьогодні, бо діти потребують якісної освіти саме зараз».

Тетяна Свириденко, голова Іванківської селищної ради Вишгородського району ознайомила із інформаційно-цифровою безбар’єрністю, яка є фундаментом якісної дистанційної освіти.

Ірина Волощенко, начальник відділу освіти, молоді, фізичної культури і спорту Макарівської селищної ради Бучанського району поділилась досвідом Макарівської територіальної громади щодо забезпечення безбар’єрного доступу до якісної освіти в умовах воєнного стану.

Учасники круглого столу мали можливість обмінятися думками, досвідом роботи, окреслили низку важливих питань для вирішення.

Управління Державної служби якості освіти у Київській області