Пошук

Що робити, якщо пожежу уникнути не вдалось: розповідають обухівські рятувальники

Що робити, якщо пожежу уникнути не вдалось: розповідають обухівські рятувальники

Питання пожежної безпеки все гостріше стоїть у нашому соціумі, в першу чергу через те, що частіше по новинам ми чуєм сумну статистику щодо кількості жертв, життя яких забирає вогонь.

Чому виникають пожежі питання одне, інакше і не менш важливо знати як діяти, якщо опинився в середовищі пожежі. Дані правила розказують в школах, але ніхто на них зазвичай не зважає, в той же час, коротко спробуємо виділити основні дії людини, яка потрапила в вогняну пастку.

Перше і ключове: не панікувати і розуміти, що потрібно рятувати життя.

Друге - знайти вихід з приміщення.

Читайте також:

Розглянемо декілька варіантів:

  • Якщо пожежа і ви знаходитесь в натовпі необхідно евакуйовуватись по напряму якому йдуть люди. При цьому бажано тримати перед собою руки навхрест долонями до плечей, щоб мати змогу вільніше дихати, якщо рух людей буде ускладнено.
  • Якщо там, де ви темно або погана видимість через задимлення, необхідно орієнтуватись за допомогою стіни. Доторкніться рукою до стіни і рухайтесь не втрачаючи цей орієнтир до дверей (в той же час, таким чином, можна зрозуміти чи не йдете ви в напрямі до осередку вогню, адже, якщо стіна стає гарячішою - необхідно змінити напрям). При задимленості краще рухатись ближче до підлоги, і по можливості прикрити дихальні шляхи матерією, краще зволоженою.
  • Недозволено користуватись ліфтом у разі пожежі!
  • Якщо ви з дитиною, то двом дорослим бажано розмістити дитину між собою створивши максимально безпечні для неї умови і рухатись до виходу. Якщо ви з дитиною один, попросіть про допомогу для безпечної евакуації. Якщо вийти змоги нема, необхідно шукати безпечні приміщення, якими може бути ванна, чи туалет. Там необхідно закрити двері, зняти одяг намочити його та вкласти у двірні щілини і постійно їх зволожувати. Сигналом для пожежних стануть залишені на ручці двері ззовні речі (сумка, куртка). Якщо горить одяг необхідно впасти на підлогу чи на землю і кататись, також можна накинути на людину, речі якої загорілись, міцний матеріал, який зменшить доступ кисню, чим зупинить горіння. Стрибати з вікон не вихід, адже надзвичайно частими є випадки коли люди розбиваються, якщо ж пожежа на 2 поверсі ймовірним є порятунок, якщо не вистрибувати а злазити з вікна. Але варто оцінювати свої можливості. Вистрибувати дітям, людям похилого віку та вагітним є занадто ризиковано.

P.S. Також нагадуємо про те, що потрібно проводити бесіди з дітьми на тему дій при НС. Хорошою практикою буде гра з дитиною «знайди вихід в незнайомому місці», або питайте для чого в місцях з масовим перебування людей розміщуються знаки безпеки. При можливості не проходьте повз куточки безпеки в садочках, лікарнях і школах, де в черговий раз можна спитати, що дитина знає і пам’ятає про пожежну безпеку.

Читайте також:

Коментарі