З 1 серпня розпочнеться реєстрація на сертифікацію
10:10 20.06.2022

До уваги вчителів початкових класів! З 1 серпня розпочнеться реєстрація на сертифікацію.

Реєстрація на сертифікацію для вчителів початкових класів розпочнеться з 1 серпня 2022 року. Її зможуть пройти 140 педагогів Київської області.

Про особливості проходження сертифікації розповіла начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія Кревська.

Усім відомо, що учитель навчається протягом життя. І процес вдосконалення педагога – неперервний, – зазначила очільниця управління Служби. – Сертифікація створює нові можливості для вчителів, які постійно працюють над вдосконаленням професійних якостей, саморозвитком, покращують, модернізують освітні методики. Сертифікація вчителя – це ключ до успіху у його професійній діяльності. Процедура сертифікації є серйозним поштовхом до змін, дає можливість фахівцю розкрити свій потенціал, виявити педагогічну майстерність, поділитися досвідом використання сучасних освітніх технологій і методик навчання. Сертифікація є однією із сходинок професійного зростання педагогічних працівників.

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, зокрема з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання. Вона відбувається винятково на добровільних засадах за ініціативою педагогічного працівника.

Лілія Кревська підкреслила, що в цілому сертифікація має на меті оцінити професійні компетентності педагога. Вона здійснюється через незалежне тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. За три роки впровадження пілотного проєкту сертифікація педагогічних працівників стала ще й чинником підвищення якості освіти».

Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.06.2022 № 513 затверджено Календарний план організації незалежного тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників у 2022 році. Реєстрація для проходження сертифікації триватиме упродовж 1–15 серпня 2022 року.

Реєструватиме вчителів Український центр оцінювання якості освіти. У 2022 році сертифікацію зможе пройти не більше 2500 вчителів початкової школи. Кількість вчителів, які можуть пройти сертифікацію, є пропорційною кількості початкових класів в області. Так, на сертифікацію відберуть по 2,9 % учителів початкової школи з кожного регіону. У Київській області – це 140 учителів початкових класів.

Незалежне тестування вчителів початкової школи відбудеться 10 вересня. Тест міститиме 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. До 28 вересня в кабінетах учасників сертифікації буде розміщено результати тестування та інформацію про допущення/недопущення їх до участі в наступному етапі.

До учасників сертифікації поставлено певні вимоги: високий рівень педагогічної майстерності; володіння методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями; готовність їх поширювати; діяльність на посаді, що належить до категорії посад педагогічних працівників (основне місце роботи); стаж педагогічної роботи не менше двох років.

Якщо говорити про підсумки трьох років проведення сертифікації на Київщині, то нині ми маємо дев’яносто чотирьох сертифікованих вчителів початкових класів, – повідомила начальниця управління Державної служби якості освіти у Київській області. – Найбільша кількість успішно сертифікованих вчителів з Броварського району – 32 учасники сертифікації, з Бучанського району – 23 учасники–, з Обухівського району – 12, з Білоцерківського району – 9, Фастівського району – 8, з Бориспільського та Вишгородського районів – по 5 учасників сертифікації.

Учасники сертифікації попередніх років, що успішно її пройшли, при особистих зустрічах і в соціальних мережах діляться враженнями та мотивують колег пройти їх шляхом. Зокрема, відзначають, що сертифікація додала впевненості у власних силах, визнання серед колег та адміністрації закладу освіти.

Сертифікація педагогічних працівників формує спільноту найкращих фахівців своєї справи і допомагає їм сміливо заявити про себе. Від рівня освіченості вчителів, поваги до їхньої праці, престижу вчительської професії залежить, якою буде освіта в Україні, а отже, і майбутнє нашої держави, – сказала вчитель початкових класів Комунального опорного закладу Стайківська загальоноосвітня школа І-ІІІ ступенів Ржищівської міської ради Обухівського району Київської області, учасниця сертифікації – 2019, освітній експерт Любов Стрілько.

Бути сучасним учителем – це значить йти в ногу з часом. Сертифікація – це дійсно історія успіху, це самовдосконалення і самовираження, а також можливість поділитися власним досвідом. Це незалежний інструмент оцінювання рівня професійної майстерності», – наголосила вчитель початкових класів Комунального закладу «Опорний загальноосвітній навчальний заклад «Мирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кагарлицької міської ради Обухівського району Київської області, учасниця сертифікації – 2019, освітній експерт Надія Кажукало.

А її колега, вчителька початкових класів Комунального опорного закладу Стайківської загальнооосвітньої школи І–ІІІ ступенів Ржищівської міської ради, учасниця сертифікації – 2019, освітній експерт Лідія Рижова додала: «Кожен учитель повинен постійно робити крок уперед. Завдяки сертифікації я отримала педагогічне звання «старший учитель». У нашій школі 75% вчителів початкових класів пройшли сертифікацію. Сподіваємось, що у цьому році всі вчителі молодшої школи нашого закладу освіти будуть сертифіковані».

Хочеться побажати успіху всім майбутнім учасникам сертифікації та висловити тверде сподівання, що вона пройде в умовах миру, що настане в результаті перемоги України.

Управління Державної служби якості освіти у Київській області