Пошук

З якими проблемами стикаються пацієнти з Covid-19 на Київщині

З якими проблемами стикаються пацієнти з Covid-19 на Київщині

Відсутність потрібних ліків у лікарнях та навіть місць для госпіталізації важких хворих - найгостріші проблеми під час пандемії. При цьому в одних міських лікарнях все є, а в інших - пацієнти купують необхідне з власної кишені.

Про ці проблеми розповів Сергій Миткалик, виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб», пишуть Хроніки Обухова з посиланням на видання "Погляд".

За його словами, вже упродовж п'яти місяців він займається моніторингом державних тендерів та цін на препарати.

Організація створила карту коронавірусних закупівель, це онлайн мапа, на якій можна побачити, що витрачалось у конкретній лікарні, що закуповувалось для боротьби з ковідом.

За словами Сергія, люди з усієї України повідомляють величезні суми, які доводиться витрачати на лікування близьких у стаціонарах.

В цей час голова МОЗ Максим Степанов заявляє, що лікування є повністю безкоштовним. І наша задача з'ясувати, чи лікарі, які закуповують за бюджетні кошти, не дають безкоштовні ліки, а змушують пацієнтів купувати, чи все ж таки недопрацьовує центральна влада, яка не виділяє належного фінансування, - каже Сергій.

Крім незабезпечення безкоштовними ліками, за словами Сергія, часті скарги на те, що лікарні не госпіталізують хворих навіть у критичному стані.

Зараз найбільше завдання міської влади - забезпечити ліжками. І киснем підведеним до них. Ліжками забезпечити - то не проблема. А підвести під них кисень, щоб людина дихала, вже трошки складніша задача, - Сергій.

Були повідомлення, що саме з Білої Церки не прийняли людину до лікарні. Але міська влада спростувала такий випадок, каже Сергій Миткалик.

Також в одному місці можна потрапити до лікарні, яка буде повністю забезпечена всім необхідним. В іншій - пацієнти змушені все закуповувати самостійно. Краща ситуація в тих лікарнях, які потрапили в першу хвилю пандемії. Ті, хто потрапив в іншу хвилю, ще не встигли все закупити. Тому часто пацієнтам там доводиться сплачувати за все з власної кишені.

Ми порахували, що в середньому у Київській області вартість лікування одного хворого становить 13 тис.грн. В Білій Церкві ця цифра понад 15 тис. грн. В Ірпіні - 8 тис. грн. Це питання забезпеченості лікарень, - каже Сергій.

Але це все стосується лише хворих, які потрапили до лікарні. Якщо людина лікується амбулаторно, в такому випадку держава нічого не компенсує.

За словами Сергія на Київщині не виявлено жодних фактів корупції при закупівлях на відміну від інших регіонів. Порушення трапляються, але їх не можна відносити саме до випадків корупційної діяльності.

Що ж робити, якщо ви чи ваш родич потрапив до лікарні з діагнозом Covid, і вас "просять" придбати дороговартісні ліки:

Якщо закуповував, пишіть нам, ми готові такі факти розслідувати. Ми вже маємо успішні кейси, коли до нас звернулися і ми відреагували, - зазначає антикорупціонер.

До речі, вартість одного препарату від корнавірусної інфекції - від 500-600 до 20 тис. грн.

Також пацієнти часто скаржаться на відсутність безкоштовних тестів на Covid-19.

Трапляються випадки, коли сімейні лікарі відмовляються направити людину на тест, і ми реагуємо на них, - каже Сергій.

Читайте також: