Пошук

З'явився прогноз, коли в Україні настане пік захворювання на коронавірус

З'явився прогноз, коли в Україні настане пік захворювання на коронавірус

Підвищення захворюваності на коронаврус в рази, власне його пік, цілком можливий вже через два-три тижні.

Таку гіпотезу озвучила головлікарка Олександрівської лікарні у Києві Людмила Антоненко, передають Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

«Ми відстежуємо новини України та світу, бачимо не надто відповідальну поведінку співвітчизників, тому, як не прикро, очікуємо підвищення захворюваності в рази через два-три тижні», – зазначила Антоненко.

Головлікарка розповіла, що у пацієнтів спостерігають, як правило, двохвильовий перебіг хвороби:

  1. Спочатку підвищується температура тіла. Це триває дві-три доби. Потім відбувається покращення стану до четвертої доби.
  2. Після цього з’являється кашель, а пневмонія розвивається не раніше п’ятої-сьомої доби захворювання. Хворих турбує сухий кашель, болі в горлі, виражений астено-вегетативний синдром.

При рентгенографії не завжди наявні зміни, а на КТ легенів діагностується пневмонія. Частіше пневмонія двобічна, полісегментарна. Особлива група ризику – пацієнти з цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою, надлишковою вагою.

Антоненко повідомила, що наразі 11 пацієнтів із коронавірусом виписали додому з клінічним одужанням, зокрема й пацієнта з супутніми хронічними захворюваннями.

Станом на ранок другого квітня в Украні офіційно підтверджено 804 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, 20 з них летальні, 13 пацієнтів одужало.

Підвищення захворюваності в рази можливе через два-три тижні
Підвищення захворюваності в рази можливе через два-три тижні
Читайте також: