Пошук

5 звичок, які псують ранок

5 звичок, які псують ранок

Розповідаємо, як розпочати день на позитиві.

Від того, як розпочнеться ранок, залежить весь день. Про що мова? Якщо ранок починається на позитиві, то є сподівання, що так і день пройде. А якщо з негативним настроєм - то відповідно. Так само і зі справами. Якщо вже зранку ви не встигаєте зробити важливі справи, то навряд чи в день ви надолужите.

Про 5 ранкових звичок, через які весь день іде нанівець, повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на Лайфхакер.

1. Переставляти будильник

«Ну ще п'ять хвилин! - думаємо ми зранку. — А краще 10 чи 15!». І переставляємо будильник знов і знов. Проте в такий спосіб завдаємо шкоди своєму організму. Адже з кожним дзвінком будильника в кров надходить кортизол – гормон стресу.

2. Не заправляти постіль

Заправлення ліжка експерти пов'язують із продуктивністю подальшого дня. Щоправда, не зовсім зрозуміло, де тут є причина, а де слідство. Можливо, це не прибирання ліжка робить людей продуктивними та організованими, а дисципліновані та продуктивні люди частіше заправляють після сну ліжко.

3. Починати ранок із кави

Чашка кави зранку для багатьох перетворилася на ритуал, без якого день не вдасться. Але медики радять каву пити не раніше ніж за 2 години після прокидання. А відразу після пробудження випивати склянку води чи трав'яного чаю.

4. Перевіряти соцмережі сидячи у ліжку

Так роблять чотири особи з п'яти. І це зовсім не дивно, адже більшість із нас користується будильником, встановленим у смартфоні. Але потім замість того, щоб покласти гаджет на місце, встати з ліжка та розпочати новий день, ми починаємо перевіряти пошту та месенджери, оновлюємо стрічку в соцмережах, гортаємо новини. Цей час краще присвятити заняттям спортом або медитації.

5. Збиратись у темряві

Восени та взимку, коли світловий день укорочений, доводиться вставати, поки за вікном ще темно. І якщо при цьому ще й не включати яскраве освітлення, мозок вирішить, що надворі ніч і прокидатися зовсім не обов'язково.

У темний час доби епіфіз виробляє гормон мелатонін, який, серед іншого, допомагає нам спати. Вранці після пробудження надниркові залози синтезують кортизол - він потрібен, щоб ми відчували себе активними. Збираючись у темряві, ми відкладаємо вироблення кортизолу, а значить, заважаємо собі прокинутися по-справжньому. А щоб такого не відбувалося, потрібно, вставши з ліжка, одразу вмикати яскраве світло, - йдеться у статті.

Читайте також: