Чи можна садити ожину в травні? І якщо так, то які сорти?
02:33 22.05.2023
Чи можна садити ожину в травні? І якщо так, то які сорти?

Так, у багатьох регіонах України можна садити ожину наприкінці травня. Ожина - це рослина, яка відносно морозостійка і може рости в різних кліматичних умовах.

Травень - це вже весняний місяць, коли температура ґрунту та повітря в Україні зазвичай підходить для садіння ожини. Проте, точнішу інформацію про оптимальні строки садіння ожини у вашому конкретному регіоні краще дізнатися в місцевих садівництвах або консультуватися з фахівцями з сільського господарства, оскільки кліматичні умови можуть відрізнятися в залежності від регіону.

Ожина - це плодовий кущ, який можна садити весною або восени. Ось кілька кроків, які допоможуть вам правильно посадити ожину:

  • Виберіть місце: Оберіть добре освітлене місце з достатньою кількістю сонячного світла. Ожина вимагає багато сонячних променів для належного росту і плодоношення. Приділіть увагу також якості ґрунту - він повинен бути родючим, добре дренованим і збалансованим за кислотністю (приблизно pH 6-7).

  • Підготуйте ґрунт: Розкопайте ґрунт на глибину приблизно 30-45 см і видаліть будь-які бур'яни або інші рослини з планованої ділянки. Додайте до ґрунту органічні добрива, такі як компост або перегній, для підвищення його родючості.

  • Саджанці: Купіть здорові саджанці ожини в надійному садівництві або у спеціалізованому магазині. Викопайте отвір, який більший за коріння саджанця, розташуйте його в отворі так, щоб коріння було розправлено, а верхня частина розташовувалася на рівні землі.

  • Посадка: Засипте отвір ґрунтом, стежачи за тим, щоб коріння не було зігнуто або пошкоджено. Постійно ущільнюйте ґрунт, ніжними рухами стискаючи його навколо коріння, щоб уникнути повітряних кишень.

  • Полив: Обережно полийте саджанці після посадки, забезпечуючи достатню кількість води для утворення контакту між коренями і ґрунтом. Після цього регулярно поливайте

Які сорти ожини найкраще садити в цей час?

У випадку садіння ожини в цей час року (наприкінці травня), важливо обрати сорти, які добре пристосовані до кліматичних умов вашого регіону та можуть успішно рости і плодоносити.

Ось декілька популярних сортів ожини, які можна розглянути для садіння:

  • Торнлесс (Безколючкова ожина): Цей сорт має менше колючок на гілках, що робить його більш зручним для збирання плодів. Серед популярних сортів безколючкової ожини є "Apache" і "Triple Crown".

  • Честер (Chester): Цей сорт ожини має великі, солодкі плоди і добру морозостійкість. Він може бути пізньо плодоносити, але ці плоди варто чекати.

  • Навахо (Navaho): Цей сорт є одним з найпопулярніших сортів ожини. Він має високий врожай, солодкі плоди і добру морозостійкість.

  • Арепо (Arapaho): Цей сорт вирізняється великими плодами темно-червоного кольору і солодким смаком. Він також відмінно росте в різних кліматичних умовах.

  • Лохнес (Loch Ness): Цей сорт ожини має високу врожайність і довгий період плодоношення. Плоди мають солодкий смак і хорошу структуру.

Перед садінням рекомендується проконсультуватися з місцевими садівництвами або фахівцями з сільського господарства, оскільки вони можуть мати більш конкретні поради щодо сортів, які найкраще пристосовані до вашого регіону.

Погода