День вишиванки: що носили наші предки у Київській області

День вишиванки: що носили наші предки у Київській області
16:30 18.05.2023
День вишиванки: що носили наші предки у Київській області
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Сьогодні, 18 травня, українці відзначають День вишиванки. Вишиванка для українців - не просто одяг, це своєрідний код нації та символ нашої ідентичності.

Як відомо, для кожного регіону властивий власний, унікальний візерунок. Про те, які вишиванки виготовляли у Київській області розповідають "Хроніки Обухова".

Для вишиванок Київського регіону характерні пишні рукави, оздоблений зубцями низ та комір-стійка. А також їх часто прикрашали ажурними мережками. Вишивали такі сорочки хрестиком, гладдю та настилуванням.

Характерними візерунками для київських вишиванок були дрібні геометричні та рослинні мотиви: квіти, виноградні грона, хміль та зірки. Вишивали ці орнаменти білими, жовтими, червоними та синіми нитками. Щоправда, згодом на зміну синьому кольору прийшов чорний - це зробили з практичного погляду, бо сині нитки швидко линяли.

Особливістю у Київському регіоні називають техніку вишивання: спочатку орнамент малювали на полотні, після чого обшивали його обриси чорним кольором, а потім вже додавали інші кольори. Таку техніку використовували здебільшого майстрині Іванківського району.