Доплати до пенсій за віком: хто може претендувати на надбавку
19:00 08.05.2023
Доплати до пенсій за віком: хто може претендувати на надбавку
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

При виконанні певних умов, українські пенсіонери можуть отримати надбавку.

Про це “Хронікам Обухова” повідомляє видання "Соцпортал".

Додаткові виплати можуть отримати українці, які досягли віку 70, 75 або 85 років. Проте для її отримання є обмеження.

Надбавку можуть отримати тільки пенсіонери, які досягли 75 років після 1 жовтня 2021 року. Також надбавку може бути скасовано, якщо пенсіонер уже отримує допомогу або пільги на вищу суму, ніж додаткові виплати, - йдеться в повідомлені.

Зазначається, що сума щомісячних доплат може бути різною Так, пенсіонерам від 70 до 75 років можуть додати 300 гривень, а пенсіонерам, старшим за 75 років - до 456 гривень. Пенсіонери, старші за 85 років можуть отримати надбавку до 570 гривень.

Розрахунок майбутньої пенсії залежить від кількох чинників, таких як стаж роботи, індексація, розмір заробітної плати та інші. Для того, щоб розрахувати приблизний розмір пенсії, українці можуть звернутися до Пенсійного фонду України, отримати довідку про свій трудовий стаж у відділенні соціального захисту населення або скористатися електронними сервісами, - додають журналісти.

Нагадаємо, цього літа Пенсійний фонд України планує провести чергову індексацію пенсій. Зокрема, підвищені виплати мають отримати пенсіонери, що працюють, працівники органів місцевого самоврядування, держслужбовці та науковці.

Погода