Експерти розповіли, як попередити вершинну гниль
17:30 24.05.2023
Експерти розповіли, як попередити вершинну гниль
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Попередити вершинну гниль, що може бути спровокована кислими ґрунтами та нестачею кальцію, можна за допомогою попелу.

Про це “Хронікам Обухова” повідомляє "Земляк".

Загнивання верхівки під час зав'язування плодів може виникнути через неправильний догляд на кислих і з недостатньою кількістю кальцію ґрунтах. При цьому томати можуть бути уражені як у відкритому ґрунті, так і в теплиці.

Серед народних засобів від дефіциту кальцію найчастіше використовують золу. Для поливу куща у воду потрібно висипати 1-1,5 склянки золи і ретельно перемішати. Полив проводять під коріння свіжоприготованим розчином з розрахунку 2-4 л на рослину.

Для обприскування готують витяжку з золи. 300 г золи кип’ятити протягом 30 хвилин в 2 л води, постійно помішуючи, після чого настоюють 10-12 годин, потім проціджують. Отриманий розчин доводять до 10 л і проводять обприскування. У розчин обов’язково додають прилипач: запашне мило або шампунь, — розповідають експерти.

Але важливо пам'ятати, що не слід використовувати господарське мило, що містить золу. Оскільки розчин є лужним і може обпалити листя і зав'язі томатів. А також підтримувати листя і плоди добре зволоженими.

Для запобігання та лікування гнилі, золу слід поміщати в лунки щороку при висадці розсади. Однак попіл обпікає коріння томатів, тому якщо його вносити безпосередньо в лунку, його потрібно засипати ґрунтом, щоб коріння не контактувало з попелом.