Пошук

Фахівець пояснив, в чому проблема грамотної розбудови Обухова

Фахівець пояснив, в чому проблема грамотної розбудови Обухова

Так історично склалося при забудові Трипільського промислового вузла наприкінці семидесятих та на початку вісьмидесятих років минулого століття, що проектуванням та будівництвом загальновузлових мереж водопостачання та водовідведення (каналізації) займався Київський картонно-паперовий комбінат. Фінансування цих робіт було організовано за принципом дольової участі підприємств промислового вузла (ФОТО BY Max Povaliy).

Про це пише Анатолій Севрук на своїй сторінці у Facebook у нарисі ("Щодо необхідності будівництва нової каналізаційної насосної станції в м. Обухів") він розповідає про стан каналізаційної системи міста і проблеми, пов'язані з її функціонуванням.

В часи перебудови та приватизації частина цих об’єктів була передана місту Обухів. Ними зараз опікується КП «Обухівводоканал». Але каналізаційні очисні споруди, каналізаційна насосна станція господарсько-побутових стоків, частина каналізаційного колектора, що розташовані на території комбінату, напірний каналізаційний колектор від КНС до очисних споруд КП «Обухівводоканал» не прийняв собі на баланс. Вони залишилися в державній власності, а картонно-паперовий комбінат здійснює їх утримання та експлуатацію в інтересах громади міста Обухів.
В ті часи я працював у відділі капітального будівництва картонно-паперового комбінату, брав участь у будівництві Трипільського промислового вузла та міста Обухів , тому володію інформацією про схему інженерних мереж міста.

Схемою каналізаційних мереж міста Обухів передбачено дві магістральні гілки самоплинних каналізаційних колекторів (права та ліва), що транспортують стоки від міста до каналізаційної насосної станції, розташованої на території комбінату, від якої стоки перекачуються напірними трубопроводами на каналізаційні очисні споруди. Ліва гілка йде від мікрорайону № 2 біля АЗС WOG під автодорогою Н-01 і далі парковою зоною та вздовж вулиці Промислова (дорога в м. Українка) до вантажної прохідної ПрАТ ККПК, а там заходить в каналізаційну насосну станцію. Права гілка йде з центральної частинм м. Обухів вздовж річки Кобрин, потім територією гаражного кооперативу «Біохімік» і далі заходить на територію ПрАТ ККПК, проходить вздовж будівлі паперового виробництва та повертає в сторону вантажної прохідної і заходить в каналізаційну насосну станцію. До неї під’єднані мережі центру Обухова, 4-й, 1-й мікрорайони, лікарня, мікрорайон Сосновий, частина мікрорайону № 2.

Місто зараз продовжує будуватися. Але підключати нові об’єкти до існуючих каналізаційних мереж КП «Обухівводоканал» виходячи з технічних можливостей існуючих мереж дозволяє не всім. Забудовники знаходять вихід у влаштуванні вигрібних ям біля багатоквартирних будинків. На мій погляд це зовсім не цивілізований вихід. Місто має розвиватися відповідно до вимог сучасного містобудівного законодавства.
До того ж асенізаційні машини, що відкачують вміст вигрібних ям, не мають можливості злити рідкі відходи в міську каналізацію відповідно до вимог чинного законодавства. Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (п.12.4), затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року № 190, зареєстровані у Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2008 року за № 936/15627, передбачають, що приймання стічних вод від районів, у яких немає централізованої системи водовідведення, здійснюється через зливальні станції, а порядок скиду нечистот у міську мережу водовідведення асенізаційними машинами та оплата послуг, що надає виробник, обумовлюються договором між перевізниками рідких відходів та виробником. В Обухові зливальні станції відсутні, от і зливають відходи з асенізаційних машин прямо посеред вулиці у відкритий каналізаційний люк.

Окрема тема – що потрапляє до каналізації… Після того, як комунальники позаварювали сміттєпроводи в будинках, багато мешканців стали спускати в унітаз те, що раніше виносили в сміттєпровід. Працівники каналізаційної насосної станції на комбінаті змушені щоденно діставати з насосів велику кількість поліетиленових пакетів, ганчір’я, рване взуття, дитячі підгузки і таке інше. Цього літа довелося навіть зупиняти радіальні відстійники для прочистки тубопроводів і обладнання від пліетилену, що туди потрапив. Керівництво міста має чудово розуміти, що аварійна ситуація на каналізаційному колекторі може призвести до серйозних екологічних наслідків для міста. Ще гірші наслідки матиме вихід з ладу каналізаційної насосної станції.

Нещодавно були аварійні ситуації спочатку на КНС мікрорайону Яблуневий, а потім на КНС мікрорайону лікарні і мешканці цих мікрорайонів, мабуть, ще пам’ятають, з яким незручностями їм довелося зіткнутися.

Колектори і каналізаційна насосна станція збудовані майже сорок років тому. Вони не належать до власності ПрАТ ККПК. За час їх експлуатації обладнання давно вичерпало свій технічний ресурс, зносилося. Капітальних вкладень в реконструкцію цих об’єктів не було, бо комбінат не може здійснювати капіталовкладення в об’єкти, що йому не належать.

Враховуючи викладене я вважаю, що відповідним службам міста необхідно якнайшвидше зайнятися розробкою проектної документації будівництва нової каналізаційної насосної станції за межами території приватного підприємства, яким є ПрАТ ККПК. Про це я вже раніше мав нагоду говорити з керівництвом міста. Запропонував їм для розгляду дуже зручне, на мій погляд, міце для будівництва нової КНС (між гаражним кооперативом «Біохімік» і автодорогою Н-01 в районі підземного переходу). У разі розташування КНС на цьому майданчику обидва каналізаційні колектори легко під’єднуються до КНС, а по трасі існуючої лівої гілки колектора, що проходить через паркову зону та вздовж вулиці Промислова, можна прокласти напірний колектор. До того ж на території цієї КНС можна легко організувати і зливальну станцію для асенізаційних машин. Що стосується фінансування, то це питання до фахівців міської ради.

Вирішення питання щодо будівництва нової каналізаційної насосної станції дозволить забезпечити надійну роботу каналізаційних мереж міста на багато років вперед і дасть можливість забудовникам не влаштовувати вигрібних ям біля новобудов.

Фахівець пояснив, в чому проблема грамотної розбудови Обухова
Фахівець пояснив, в чому проблема грамотної розбудови Обухова
Читайте також:

Коментарі