Пошук

Філософ з обухівського села з'явився у вигляді муралу у Чернівцях

Філософ з обухівського села з'явився у вигляді муралу у Чернівцях

Сьогодні у Чернівцях відбулося урочисте відкриття муралу Івана Миколайчука, який зробили на стіні біля кіномистецького центру ім. Миколайчука.

Як повідомляє кореспондентка molbuk.ua, підготовка цього проекту тривала два роки, передають Хроніки Обухова.

Ірина Миронова, головний спеціаліст управління культури Чернівецької міської ради – автор ідеї цього проекту, каже, вони мали намір розмістити мурал з Миколайчуком у центрі міста, але не отримали погодження.

- Йшлося про місце біля колишнього універмагу "Рязань". Те фото, той макет, який зробили художники, воно виглядало би більш доречним саме у тому місці. Але були дуже складні моменти: погодження стіни для муралу, як забрати звідси рекламу, відремонтувати стіну. Це дуже великі кошти. А управління культури залучило кошти лише на реалізацію самого проекту. Ми запропонували художникам кілька фото. Хотілося вибрати щось сучасне, колоритне. Хотілося показати не типового Миколайчука. Це кадр із фільму "Вавилон XX". Роль Миколайчука у цьому фільмі вважають однією з найкращих його ролей. Ми хочемо показати не просто портрет Миколайчука, а справді цікаву творчу роботу, - зауважила вона.

Довідка:

"Вавилон XX" — український радянський художній кінофільм режисера Івана Миколайчука. Знято на кіностудії ім. О. Довженка у 1979 році. Кінокартину було відзнято в селищі Витачів Обухівського району Київської області. Створено за мотивами роману Василя Земляка "Лебедина зграя"про перші кроки колективізації в українському селі.

Читайте також: