Пошук

Фірма Семенченка мала охороняти Трипільську ТЕС

Фірма Семенченка мала охороняти Трипільську ТЕС

Охоронна фірма екснардепа Семенченка мала працювати на Трипільській ТЕС ПАТ “Центренерго”. Вартість підряду - 150 тисяч гривень.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Прямий.

Фірмі на півроку замовили охорону санаторію-профілакторію “Зміна” на земельній ділянці площею 5,6 га за адресою вул. Рудиківська, буд. 49 у смт. Козин під Києвом. За угодою, вартість послуг стаціонарного поста і патруля була однаковою – 12 500 грн. на місяць.

Очікувана вартість закупівлі становила 300 тисяч гривень. На тендер прийшло три учасники: “Донкорп Україна”, ПП “СБ Грізлі” і ТОВ “Охоронна фірма “Омега”. Під час аукціону всі вони спершу знижували ціни порівняно ненабагато. А в третьому раунді “Донкорп Україна” перемогла, впавши аж до 150 тисяч гривень, що вдвічі нижче за очікувану суму.

Дорожчий учасник “СБ Грізлі” написав у вимозі замовнику, що “Донкорп Україна” не надала обґрунтування аномально низької ціни. Але замовник відповів на це, що за законом “Про публічні закупівлі” аномально низька ціна визначається системою автоматично.

Засновниками створеної в 2019 році столичної фірми “Донкорп Україна” є Ігор Орленко з Київщини та Сергій Акимович із Хмельниччини, а директором – Сергій Ружицький.

У розслідуванні Василя Бідуна для “Слідство.Інфо” йдеться, що приватна військова компанія “Донкорп Україна” пов’язана з екснардепом Семеном Семенченком. Протягом останніх років фірма виконувала завдання в інтересах Ігоря Коломойського. Зокрема охороняла державне “Центренерго”, коли ним керував лояльний до Ігоря Коломойського менеджмент. Офіс “Центренерго” тоді був саме на колишній базі відпочинку в Козині.

Крім того, як виявило “Слідство.Інфо”, представники “Донкорп Україна” з початку 2020 року фактично контролювали роботу державної шахти “Краснолиманська”, вугілля з якої поставлялось на “Центренерго”. Місцевий депутат і керівник профспілки Євген Костенніков повідомив журналістам, що він познайомився із Семенченком десь півтора роки тому у Києві. На цій зустрічі також був присутній нардеп від “Слуги народу” Андрій Герус, який очолює паливно-енергетичний комітет Верховної Ради. Його діяльність у деяких медіа пов’язують з інтересами Ігоря Коломойського. Водночас у коментарі “Слідству.Інфо” нардеп зауважив, що на цю зустріч його запросив Семенченко і він начебто не знав, які теми там обговорюватимуть. Також Герус запевняє, що питання захоплення шахти на цій зустрічі не піднімалося.

Читайте також: