Пошук

Кличко вкотре пообіцяв звільнити Обухівщину від київського сміття

Кличко вкотре пообіцяв звільнити Обухівщину від київського сміття

Під час робочого візиту на полігон ТПВ у Підгірцях голова Київської обласної державної адміністрації Олексій Чернишов та міський голова Києва Віталій Кличко погодили спільне вирішення проблеми поводження з відходами.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби КОДА, передають Хроніки Обухова.

- Досягнуті двосторонні домовленості щодо реалізації спільної стратегії поводження з відходами на Київщині були закріплені меморандумом про співпрацю між Київською областю та столицею. Підписання документу відбулося у понеділок, 9 грудня, на території полігону № 5 у Підгірцях, - йдеться у повідомленні.

Очільники області та Києва визнали, що проблема утилізації відходів – одна з найболючіших у столичному регіоні.

За словами Олексія Чернишова, лише столиця щорічно продукує понад 1 млн тонн сміття, майже 90% якого вивозиться на такі полігони в області. Тоді як єдиний в регіоні сміттєспалювальний завод «Енергія» може впоратися лише з 25% відходів. Цього явно недостатньо, і Київ та область мають разом вирішити цю проблему.

- Ми маємо визнати, що питання поводження з твердими побутовими відходами – це важлива проблема регіону. Подібні полігони – це минуле століття. Щоб розв’язати проблему з тонами київського сміття, необхідно впроваджувати цивілізовані та ефективні способи переробки, – заявив під час оглядин полігону голова Київської ОДА Олексій Чернишов.

Керівник обласної державної адміністрації переконаний, що розв’язати питання утилізації відходів можна завдяки будівництву в області сучасного та екологічного сміттєпереробного заводу за європейськими стандартами.

- Наразі ми вивчаємо кращі європейські практики. Ми розуміємо, що проблему потрібно вирішувати лише спільними зусиллями. Адже ми робимо це в інтересах усіх мешканців столичного регіону, – підкреслив Олексій Чернишов.

Після підписання меморандуму очільники області та столиці домовилися про затвердження та реалізацію єдиного регіонального плану щодо вирішення питання відходів у місті та області й, зокрема, полігону ТПВ у Підгірцях.

Читайте також:

Довідково:

Полігон ТПВ №5 розташований на території Київської області Обухівського району між селами Креничі та Підгірці. Оператором зазначеного місця видалення відходів є ПрАТ «Київспецтранс», що перебуває у сфері управління КМДА.

Полігон побудовано та введено в експлуатацію у 1986 році відповідно до чинного на той час законодавства. Приймання та захоронення побутових відходів здійснюється переважно з м. Києва та деяких населених пунктів Київської області.

Читайте також:

Коментарі