Пошук

Костенко написала вірш про Миколайчука у Халеп'ї: як це було

Костенко написала вірш про Миколайчука у Халеп'ї: як це було

Класик української літератури Ліна Костенко написала вірша про класика українського кінематографу Івана Миколайчука в селі Халеп'я на Обухівщині.

Про це пише Наталія Павленко в статті "Гуде весілля, а повз вікна несуть людину на той світ"​, передають Хроніки Обухова з посиланням на Газету по-українськи.

- Іваночку, чекає кіноплівка.

Лишай косу в сусіда на тину.

Іди у кадр, екран – твоя домівка,

два виміри і третій – в глибину.

Тебе чекають різні дивовижі.

Кореспонденти прагнуть інтерв'ю.

Москва. Гран-прі. Овації в Парижі!

Іван косив у Халеп'ї траву.

Так нотує наприкінці літа 1978-го поетеса Ліна Костенко.

- Вона відпочивала в селі Халеп'я Обухівського району на Київщині. Вийшла зустріти світанок і побачила, як біля садиби косить бур'ян 37-річний Іван Миколайчук. Одразу накидала рядки вірша, - пише авторка.

У цьому селі Іван Миколайчук знімає свій перший фільм "Вавилон XX". В основі сценарію – роман Василя Земляка "Лебедина зграя" про колективізацію. У ньому розгортається боротьба між прихильниками більшовиків і селянами, які хочуть зберегти традиційний суспільний лад села Вавилон.

Але головне тут – особиста трагедія. Із героїв виділяються двоє – філософ і трунар Фабіян, що має розумного цапа з таким же іменем, та красуня Мальва. Гробівник ні з ким у селі не знаходить спільної мови, а жінка шукає кохання. Її вважають розпусницею.

Насправді, обоє – найдуховніші особи у Вавилоні. Але вони там чужі. Роман після виходу 1971-го стає популярним. Його перевидають і перекладають іншими мовами.

Читайте також: